Під час розкопок у Легедзиному знайшли останки 12 військовослужбовців Червоної армії

06 листопада 2017, 12:51

Facebook / Олександр Назаров

У селі Легедзине Тальнівського району під час розкопок були виявлені останки 12 військовослужбовців Червоної армії. Усі вони загинули наприкінці липня – початку серпня 1941 року. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив завідувач сектору археології та охорони культурної спадщини ДІКЗ "Трипільська культура" Олександр Назаров, інформує vikka.ua.

Під час експертизи дуло встановлено, що зі знайдених осіб щонайменше два є офіцерами. Також було виявлено особу одного лейтенанта, завдяки добре збереженій записці в медальйоні – Кудряшов Костянтин Андрійович з Москви. Записка збереглась, тому що була просякнута чимось подібним до мастилом чи солярки. Виходячи з тексту записки покійний служив у 11-й танковій дивізії 2-го мехкорпусу.

Решта останків знаходилася в мішках, тому сказати щось про решту загиблих важко.

У правій кишені галіфе одного із військових були знайдені три ключі. Виходячи з ґудзиків він найімовірніше мав відношення до НКВС (прикордонників).

"Селяни розповідають, що документи в загиблого забрала при похованні тодішня господарка городу, на якому його й поховали, і після війни до нього приїздили на могилу родичі десь із Полтавщини. Нажаль жодної інформації про це в сільській раді чи в школі чомусь нема", − зазначає Олександр Назаров.

Він також повідомив, що у Легедзиному відсутня навіть стела з прізвищами похованих. Хоч у це село щонайменше двічі на рік приїздять прикордонники не тільки з Черкаської області, а іноді навіть із зарубіжжя.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору