Це просто нонсенс, – Радуцький розкритикував накладені Бондаренком вето

06 листопада 2017, 13:12

Секретар міської ради Олександр Радуцький разом із декількома депутатам розкритикував розпорядження міського голови Анатолія Бондаренка, яким він  наклав вето на 13 рішень міськради.

- Відбувалось засідання сесії, на якій були прийнятті важливі питання. Та несподівано для всіх з’явилося рішення, яким міський голова ветував рішення,  проголосовані депутатами, - розповів Олександр Радуцький під час прес-конференції.

За його словами, всі заветовані рішення, було проаналізовано і зроблено висновок, що таке рішення не відповідає статтям Закону України "Про місцеве самоврядування".

Зокрема Олександр Радуцький зупинився на рішенні депутатів щодо розпуску виконавчого комітету ЧМР - на попередній сесії депутати проголосували за розпуск виконкому, але тепер на це рішення накладено вето міського голови. Секретар міськради наводить статтю 26 Закону України "Про місцеве самоврядування", наголошуючи, що депутати мали повне право голосувати за розпуск.

- Одним із виключних повноважень міської ради є утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу, внесення змін до складу комітету та його розпуск, - сказав Олександр Радуцький.  - До того ж, міський голова почав формувати порядок денний на сесію 10 листопада. Однак  проекту рішення по складу виконкому там немає. Це свідчить про те, що він просто не хоче дослухатися до депутатів.

Серед заветованих є і рішення про припинення права користування земельними ділянками на Митниці двом приватним підприємствам. Йдеться про підприємство "Шора" та інвестиційно-будівельну компанію "Будгарант".  У цьому випадку Олександр Радуцький також навів статті Закону України "Про місцеве самоврядування".

Він зазначив, що до повноважень міської ради відноситься питання припинення фізичними та юридичними особами права користування землею, припинення права користування можливе розірванням договору оренди землі.

Ветоване також і рішення щодо висловлення депутатами недовіри директору департаменту архітектури та містобудування Черкаської міськради Артуру Савіну.

- Депутати мають право виступити і висловити недовіру. Накладати на це вето - це просто нонсенс, - зазначив Радуцький.

Апогеєм же він назвав вето на рішення про демонтаж незаконної тимчасові споруди на пляжі "Пушкінський"

- Проаналізувавши заветовані рішення, мені нічого не лишається, як повторити те, що замість того, аби боротися з корупцією, міський голова її очолив, - сказав секретар міськради та додав, що проекти рішень, які були ветовані, винесуть  на розгляд депутатів наново.

- Якщо Анатолій Васильович хоче гратися, то ми готові працювати у сесійній залі. Але кожне вето - це мінус до того, чого він боїться, - рейтингів, - підсумував Радуцький.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору