Переселенцям у Черкасах важко влаштуватися на роботу

07 березня 2015, 14:57

130619124114

На Черкащині переселенцям важко знайти роботу. Не підходять ні вакансії, ні розміри заробітної платні. Про це кажуть у Черкаському обласному центрі зайнятості. 

- У нас на обліку 33 тисячі безробітних, серед них переселенців тільки трохи більше тисячі.  Тобто на ринок праці переселенці сильно не вплинули, але для людей, які приїхали зі східних областей нам важко знайти роботу, - зазначає в коментарі "Про всеперший заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

За її словами, у більшості випадків серед переселенців люди із вищою освітою. А вакансії, які пропонують черкаські роботодавці - це, передусім, робітничі спеціальності.

- Також це люди, які працювали на шахтах, металургійних комбінатах. Тому працевлаштувати їх також складно, - додає пані Марина.

Окрім того, чимале значення має і розмір заробітної платні, який пропонують черкаські роботодавці. Часто ця сума у рази менша від тієї, яку переселенці отримували у себе вдома.

- Рівень заробітної плати у Донецькій та Луганській області був вищим. Люди приїздять із довідками про заробітну плату по яких видно, що там вони отримували і по п'ять, і сім тисяч гривень, - кажуть в центрі зайнятості. - Також і не всі роботодавці погоджуються брати на роботу переселенців, розуміючи, що згодом люди все-таки можуть повернутися додому.

Та Марина Сорокіна наголошує, що вони намагаються шукати вихід із ситуації - пропонують перенавчання, або ж тимчасові роботи.

Коментарі

Вгору