Органами прокуратури Черкащини у 2016 році вирішено понад 8 тисяч звернень

13 січня 2017, 17:18

20160229173217Одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури України є розгляд звернень громадян. Ця робота спрямована на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності та правопорядку в державі. 

Так, протягом минулого року до органів прокуратури області надійшло 11 959 звернень, з яких 8 572 звернення вирішено по суті, у тому числі 679 - від народних депутатів України. З числа вирішених звернень - 165 задоволено.

Слід зазначити, що з вирішених переважають звернення з питань досудового розслідування - 5 685, з яких 2 341 - на дії і рішення слідчих органів поліції, 263 - з питань представництва інтересів громадян і держави в суді, 103 звернення - з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства та з інших питань.

Необхідно відмітити, що значна кількість заявників звертається до приймальні громадян з питаннями, вирішення яких вже не відноситься до компетенції органів прокуратури. Так, у минулому році 3 251 скарг стосувалися питань, які відносяться виключно до компетенції органів влади та контролю, тому їх скеровано для вирішення за належністю.

Крім того, у прокуратурі області працює телефон „гарячої лінії”, на який протягом 12 місяців 2016 року надійшло 132 звернення громадян.

Упродовж вказаного періоду на особистому прийомі прийнято 4 385 громадян, з яких 721 особу прийнято керівниками прокуратур різних рівнів.

Особисто прокурором Черкаської області прийнято 202 особи, з них 27 перебувають в установах виконання покарань області. Прийом громадян здійснювався у тому числі за місцем їх роботи та проживання. У кожному окремому випадку, в межах компетенції вживалися заходи з метою реального поновлення законних інтересів заявників.

Крім цього, упродовж минулого року до органів прокуратури області надійшло 157 запитів на отримання доступу до публічної інформації. За результатами їх розгляду надано 112 інформацій, 33 роз’яснення, 12 запитів скеровано іншим розпорядникам. Відмови у задоволенні запитів не надавалися.

Всього надійшло 48 запитів щодо досудового розслідування, 23 - з кадрових питань, 10 - стосовно організаційно-розпорядчої діяльності, 6 - з питань представництва інтересів громадян та держави в суді, 1 - щодо підтримання державного обвинувачення та 57 з інших питань.

Згідно зі ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність органів прокуратури області, як розпорядника інформації, запитувачами  до суду не оскаржувалися.

Робота на вказаному напрямі триває.

 Прес-служба прокуратури Черкаської області

Поділитись

Коментарі

Вгору