Нова методика: чому в Умані нові платіжки за тепло значно більші за минулорічні

11 листопада 2022, 15:15

В Умані діє нова методика розрахунку за тепло. На початку листопада уманці отримали перші платіжки за тепло в новому опалювальному періоді. Жителі окремих будинків вражені великими рахунками, виставленими за перші 10 днів теплопостачання в жовтні, пише Умань.City.

Відтепер оплату за теплову енергію почали нараховувати згідно Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України 22 листопада 2018 року № 315.

- Згідно нової методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, в будинках, де не встановлені теплові лічильники, до обрахунку використовується максимальне теплове навантаження кожного окремого будинку, - пояснив директор КП «Уманьтеплокомуненерго» Юрій Гуртовенко. -Там, де на будинках встановлені теплові лічильники ніяких змін у нарахуваннях за спожите тепло, порівняно з минулим опалювальним сезоном, не відбувається. Нарахування за теплову енергію проводиться по показам теплового лічильника.

Як було раніше

Минулого опалювального сезону нарахування проводилось за послугу з централізованого опалення по Постанові КМУ від 21 липня 2005 р. № 630, яка втратила чинність з 1 травня 2022 року. В постанові 630 (минулого сезону), до обрахунку застосовувався тариф на 1 кв. метр.

Від чого залежить нарахування

Зараз споживачі можуть побачити зміни в нарахуванні за тепло, оскільки навіть в двох однакових будинках, не обладнаних лічильником, буде різне нарахування плати за послугу, оскільки максимальне теплове навантаження будинків різне і це залежить від:

  • дати будівництва будинку;
  • загальної площі будинку;
  • кількості квартир які отримують послугу з постачання теплової енергії;
  • кількості квартир з індивідуальним/автономним опаленням

Де плата за тепло зросла найбільше

Найбільше плата за тепло збільшилася в тих будинках, в яких більшість квартир, на початок опалювального сезону 2022/23 р.р., вже перейшли на індивідуальне/автономне опалення.

В таких будинках вартість спожитого тепла, поданого централізовано, включно з місцями спільного користування: сходові клітини, підвали, горища, розподіляється між квартирами без автономного опалення. Тому в платіжці значно більший розмір плати, за жовтень 2022 р, ніж в жовтні минулого опалювального сезону.

Як нараховують платежі

Розрахунки за жовтень 2022 року проводилися за новою методикою вперше. Для цього була створена нова автоматизована програма розрахунку для всіх споживачів.

Зараз проводиться більш детальний аналіз проведених нарахувань. У разі виявлення помилок в нарахуваннях, споживачам, в будинках яких були виявлені неточності, буде зроблено перерахунок. Цей перерахунок буде відображено в квитанціях, які люди отримають в грудні за листопад.

Нагадаємо, опалювальний сезон в Умані розпочався з 19 жовтня. Першими отримали тепло медичні та освітні заклади, та невелика частина житлових багатоквартирних будинків. З 1 листопада тепло отримали всі споживачі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору