НБУ вводить в обіг пам’ятну монету “Остап Вишня”

29 жовтня 2014, 10:30

реверс

Прес–служба Управління Національного банку України у Черкаській області повідомляє, що Національний банк України вводить в обіг 29 жовтня 2014 року пам’ятну монету номіналом 2 гривні, присвячену 125-річчю від дня народження Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка) – видатного українського письменника, блискучого майстра гумористичних оповідань, фейлетонів, шаржів.

Самобутній і неповторний митець, автор відомих збірок “Чухраїнці”, “Вишневі усмішки”, “Зенітка”, “Мисливські усмішки” Остап Вишня був захоплений дивовижною красою України, милозвучністю та багатством її мови, величчю та глибиною душі українського народу, риси якого втілив у мудрих, працьовитих, дотепних, кмітливих і щирих своїх героях.

Монету виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, маса – 12,8 г, діаметр – 31,0 мм, тираж – 20 000 штук. Гурт монети – рифлений.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України та напис півколом НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ; у центрі – композицію, що символізує улюблену народом збірку “Вишневі усмішки”: рушниця, що заряджається двома вишеньками, та наповнений ними капелюх, логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч), рік карбування монети – 2014 (праворуч) та номінал – ДВІ ГРИВНІ (унизу).

На реверсі монети розміщено: портрет Остапа Вишні, навколо якого зображено героїв його творів, угорі півколом – напис ОСТАП ВИШНЯ (праворуч), роки його життя – 1889/1956 (ліворуч).

Художник – Микола Кочубей.

Скульптор – Володимир Дем’яненко.

Пам’ятна монета є дійсним платіжним засобом України й обов’язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

З питань придбання монети звертатись до Управління Національного банку України у Черкаській області (м.Черкаси, вул. О.Дашковича, 23).

Поділитись

Коментарі

Вгору