У Черкасах назвали найбільш забруднені райони міста

26 листопада 2021, 19:55

За даними спостережень на стаціонарних постах Черкаського обласного центру з гідрометеорології у період з 15 по 20 листопада 2021 р. у повітрі м. Черкаси відмічено перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК с. д.) за середньодобовим вмістом.

Відтак перевищені показники таких сполук:

  • Формальдегіду – у 1,9 – 2,4 раза на вулиці Гетьмана Сагайдачного у Дніпровському мікрорайоні;
  • Діоксиду азоту – у 1,1 – 2,0 рази в цілому по місту. Найвищі концентрації спостерігались у Південно-Західному мікрорайоні;
  • Оксиду азоту – у 1,1 раза 17 листопада у Південно-Західному мікрорайоні;
  • Завислих речовин – у 1,2 раза 15 листопада в цілому по місту.

Всього на 3 стаціонарних постах гідрометеоцентру з 15 по 20 листопада 2021 р. було відібрано та проаналізовано 323 проби повітря. Найбільш забрудненими районами міста стали центр та Південно-Західний мікрорайон.

Погодні умови минулого тижня в основному сприяли накопиченню всіх шкідливих домішок у приземному шарі атмосферного повітря, особливо в ранкові години. По факту досліджень в атмосфері збільшились концентрації діоксиду азоту, оксиду вуглецю та формальдегіду. При цьому зменшились концентрації завислих речовин та концентрації оксиду азоту. Ці результати засвідчили, що переважаючим фактором у зростанні забруднення атмосферного повітря у нашому місті є кількість викидів у атмосферу.

За інформацією пресслужби Черкаського обласного гідрометеоцентру

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору