Наймолодший в світі лектор живе на Черкащині

27 березня 2018, 15:00

Віталій Нечаєв (фото: viche.ck.ua)

В Звенигородці на Черкащині мешкає Віталій Нечаєв, який вважається наймолодшим в світі лектором університету. Віталій читав лекції з історії для третьокурсників. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Gazeta.ua.

13-річний школяр має енциклопедичну пам’ять. В 2011 році він отримав премію “Гордість країни” в номінації “Рідкісний талант”.

— Віталік не розмовляв до трьох років, годинам дивився серіали та рекламу. А потім як прорвало — розговорився. Я написала йому на листку алфавіт. вивчив сам за три дні. Попрохав купити цифри на магнітах. Сам навчився рахувати. В чотири роки захопився біографіями визначних людей. Знав напам’ять дати із життя вчених, письменників та українських гетьманів. Здібності сина розвивалися дуже швидко. Він усе всотував,  як губка. Це був для нас справжній шок. Мої батьки купили йому дитячі енциклопедії. ДУмала, він просто їх переглядає А насправді він їх так швидко перечитував, — розповіла в інтерв’ю мама Віталіка Ольга.

Чотири роки тому юний геній прочитав дві лекції для третьокурсників Черкаського університету ім. Богдана Хмельницького. За це Віталік отримав у Ватикані престижну міжнародну премію ім. Джузеппе Шіакка.

— Лекції студентам син читав стоячи на стільчику. Сюжет про це транслювали на якомусь каналі, який транслюється по всьому світу. Його побачили і у Ватикані. Нагороду Віталію призначили як наймолодшому в світі лекторові вузу, — розказала мама Віталія.

— Минулого року влітку Віталік три місяці навчався на курсах програмування. Намагався застосувати на практиці. Але для створення програм та ігор потрібен сучасний комп’ютер. А ноутбук в нього вже старий. Новий плануємо придбати наступного року.

У Віталія є п’ятирічна сестра Анна. Мама виховує дітей сама.

— З батьком доньки не спілкуємося. У батька Віталіка також своє життя. Однак допомагає сину чим може. Коли я завагітніла, то думала не народжувати. Але наснився сон, дитячий голос благав “Мамо, мамо”. А потім ще сестрі ворожка сказала, що моя дитина стане відомою людиною, — підвела підсумки Ольга Нечаєва.

Вгору