Начальнику слідчого відділу Смілянської поліції повідомили про підозру в “Справах Майдану”

21 серпня 2020, 20:20

18 серпня слідчі повідомили про підозру заступнику начальника відділу поліції – начальнику слідчого відділу Смілянського відділу поліції ГУ Нацполіції в Черкаській області. Правоохоронця підозрюють у справах, пов’язаних із масовими протестами “Черкаського Майдану” у 2013-2014 роках.

За даними слідства, 24 січня 2014 року правоохоронець, виконуючи обов’язки заступника начальника слідчого відділення Смілянського МВ Управління МВС України в Черкаській області, за відсутності будь-яких доказів, вплинув на підлеглих слідчих та схилив їх притягнути до кримінальної відповідальності у справі «Черкаського Євромайдану» сім завідомо невинних осіб.

Постраждалі були затримані нібито за організацію масових заворушень та захоплення державних або громадських будівель чи споруд (ч. 1 ст. 294 та ч. 2 ст. 341 КК України).

Насправді потерпілі не скоювали вказані правопорушення та були затримані не на місці їх вчинення, а поруч з ним. У подальшому вказаних осіб за клопотанням слідчих взято під варту.

Таким чином, начальник слідчого відділу поліції підозрюється в:

  • умисному впливі на працівників правоохоронного органу з метою добитися прийняття ними незаконних рішень (ч. 2 ст. 343 КК України);
  • організації притягнення завідомо невинних осіб до кримінальної відповідальності, поєднаного із фальсифікацією (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 372 КК України);
  • організації в особистих інтересах дій слідчих по завідомо незаконному триманню під вартою, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 371 КК України);
  • незаконному перешкоджанні за попередньою змовою групою осіб проведенню зборів громадян (ч. 2 ст. 28, ст. 340 КК України).

За інформацією пресслужби Державного бюро розслідувань

Поділитись

Коментарі

Вгору