На Смілянщині відзначили 122-річчя з дня народження Тодося Осьмачки (відео)

15 травня 2017, 19:41

У селі Куцівці на Смілянщині відзначили 122-гі роковини з дня народження Тодося Осьмачки – українського письменника, поета, перекладача, який творив у буремні 20-40-роки 20 століття. Представник символізму, експресіонізму та неоромантизму увійшов до української і навіть світової літератури як митець, який після Шевченка вище за будь-кого іншого підняв у поезії могутній і трагічний образ українського селянства, яке було чи не найбільшою рушійною силою революції, а потім стало першою її жертвою, повідомляє "ЧСН".

До Куцівки з’їхалися члени спілки письменників України, молоді літератори з інших областей, учні – усі, хто шанує творчість і геній видатного земляка. Педагог, перекладач, поет, прозаїк Тодось Осьмачка мав нелегку долю через те, що не сприймав більшовицького режиму, який нещадно знищував його улюблене українське село. Йому довелося переховуватися, жити у скиртах соломи, вдавати із себе психічнохворого, покинути рідних, аби ті залишилися живими. Зрештою, Осьмачка виїхав із Радянського Союзу, поневірявся світами і помер на чужині.

У Куцівському сільському будинку культури відзначили цьогорічного лауреата премії ім. Т. Осьмачки. Ним став письменник з Київщини Сергій Пантюк. Для Сергія – це вже третя літературна премія, каже – найбільш значуща.

Черкаська обласна організація НРУ відзначила також роботу краєзнавця Сергія Мошенського за унікальне видання про Тодося Осьмачку «Куцівський бурлака». НСПУ дякує спонсорам, які допомагають проводити цей конкурс і заходи на честь Тодося Осьмачки. А нелегку долю і унікальний родовід Осьмачки до 8 коліна дослідила письменниця Валентина Коваленко, знайшла нові факти і закликає усіх читати твори унікального земляка.

У місцевому храмі на честь Пресвятої Богородиці відслужили панахиду за покійним видатним земляком. Він свого часу оспівував цей унікальний 200-літній храм. За радянських років культову споруду хотіли знищити, але вона дивом вціліла і тепер переживає друге відродження. А поруч, на куцівській вулиці імені Тодося Осьмачки, гостей почастували варениками і запросили знову приїздити в це мальовниче українське село.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору