На Шполянщині елеватор вартістю понад 145 млн грн повернули державі

12 вересня 2018, 16:16

На Шполянщині елеватор вартістю понад 145 млн грн повернули державі

Прокуратура Черкаської області захистила інтереси держави в суді апеляційної інстанції щодо відновлення права державної власності на майно Шполянського елеватора вартістю понад 145 млн грн, незаконно переданого у приватну власність.

Так, Київським апеляційним господарським судом підтримано принципову позицію прокурора на захист державних інтересів і залишено в силі рішення господарського суду Черкаської області, постановлене в травні поточного року за результатами повторного розгляду справи, яким задоволено позов прокуратури Черкаської області щодо скасування незаконно оформленого права приватної власності на спірне нерухоме майно провідним оператором зернового ринку держави.

Прокуратурою Черкащини за виявленим фактом вибуття з державної власності майнового комплексу Шполянського елеватора в судовому порядку підтверджено право державної власності на вказаний об’єкт за державою в особі Кабінету Міністрів України.

Справа розглядалася судами неодноразово, що ускладнило процес повернення нерухомості до державної власності.  Після спрямування Вищим господарським судом України справи на новий судовий розгляд прокуратура повторно довела законність своїх вимог в господарському суді Черкаської області. Однак, відповідач, не погодившись з рішенням суду, оскаржив його в апеляційному порядку.

Однак, судом апеляційної інстанції взято до уваги доводи прокуратури та, враховуючи грубі порушення закону й інтересів держави, в задоволенні апеляційної скарги відповідачу відмовлено.

Таким чином, зміна форми власності державного майна визнана незаконною, право державної власності на майновий комплекс вартістю понад 145 млн. грн. підтверджено за Кабінетом Міністрів України. На цей час судове рішення вступило у законну силу.

Також зазначимо, що за аналогічними позовами прокуратури Черкащини щодо повернення державі майна елеваторів в двох справах остаточно прийнято рішення суду касаційної інстанції. Поточного року Верховним Судом поставлено остаточну крапку та визнано обґрунтованими доводи прокурора про відновлення права державної власності на майно Христинівського елеватора вартістю майже 4,5 млн. грн. і державне майно Уманського елеватора вартістю понад 66,5 млн. грн.

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору