На Канівщині – десять випадків бореліозу

04 серпня 2017, 14:12

На Черкащині за півроку зареєстровано 55 випадків захворювання на хворобу Лайма (бореліоз) після укусу кліща проти - 60 випадків захворювання торік. Про це повідомляє завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій Черкаського обласного лабораторного центру МОЗ України Лідія Грищенко, пише "Черкаський край".

Тільки за липень зафіксовано десять жертв кліща в Канівському районі та чотири — в Умані. Проте пік захворювань від укусів кліща вже минає, наступний — у вересні. Якщо не лікувати хворобу Лайма на ранній стадії, вона може спричинити важкі ураження різних органів, мімікруючи під різні захворювання. Тож через кліща можна стати інвалідом.

Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, ця червона пляма по півсантиметра за добу колоподібно збільшується. Можливий головний біль, затверділість м’язів шиї та ломота в тілі. Якщо кліщ присмоктався, негайно треба звернутися до травмпункту. Якщо це неможливо, видалити його самостійно. Змастити ранку розчином йоду чи спирту.

Коментарі

Вгору