На Черкащині відновили пам’ятник жертвам Голокосту

21 жовтня 2020, 18:05

У місті Корсунь-Шевченківський відновили меморіал євреям-жертвам Голокосту. Про це пише JewishNews.

Петро Рашковський, який є лідером кількох єврейських організацій в Черкаській області, розповів про те, що ремонтні роботи триватимуть.

Євреїв у Корсуні розстріляли в 1941 році. Після Другої світової війни єврейська громада перенесла останки розстріляних на єврейське кладовище, сформувавши дві братські могили.

Петро Рашковський розповів, що вивчив архівні документи і припускає, що нацисти розстріляли в їхньому місті близько 1000 чоловік. Меморіал був встановлений в 1991 році за благодійні кошти.

– Меморіал стоїть близько 20-30 років, через погоду плитка стала відвалювалася, меморіал виглядав негарно. В інтернеті ми відкрили благодійний збір, звернулися до євреїв, які народилися в нашому місті, – розповів пан Рашковський. – Будівництво йшло більше року. Роботи завершили напередодні Рош га-Шана, але офіційного відкриття поки не було через коронавирус.

Робітники замінили мармурові плити на меморіалі, а також зняли стару плитку навколо меморіалу і поставили нову.

Петро Рашковский розповів, що мармурова плитка на братських могилах біля меморіалу також зносилася, і її потрібно замінити. Петро Рашковський закликав усіх охочих допомогти в облагороджуванні братських могил зателефонувати йому за номером телефону +3 80 (067) 766 31 88.

До слова, Петро Рашковский є керівником Регіональної асоціації єврейських організацій малих міст України та Черкаського обласного об'єднання єврейських громад, які входять до складу Об'єднаної єврейської громади України.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору