У черкаський Дніпро випустили 6 тонн товстолоба

21 жовтня 2020, 17:24

фото - Суспільне. Черкаси

Зариблювали водойму поблизу насосної станції у мікрорайоні Дахнівка, що у Черкасах. Про це Суспільному розповів інспектор управління рибного господарства області Ігор Головченко.

На мальків витратили 145 тисяч гривень – це кошти промислових рибалок. Рибу привезли із Корсунь-Шевченківського району у резервуарах. У водойму рибу випускають через спеціальні рукави. За словами спеціаліста відділу іхтіології та регулювання рибальства Олександра Жежері, вони необхідні, щоб риба не травмувалася.

фото - Суспільне. Черкаси

Цей вид мальків обрали, бо вони швидко ростуть та добре очищають воду у Дніпрі. Перший тиждень, поки мальки звикнуть до нової водойми, їх охоронятиме водний патруль. Зі слів інспектора управління рибного господарства області Ігоря Головченка, їх також можуть виловити недобросовісні рибалки.

- Зазвичай після зариблення риба збивається в косяк, оскільки боїться пересуватися. Близько тижня вона буде знаходитись на одному місті, а потім вже розпливеться по водосховищу. Тому в цей тиждень важливо її охороняти, оскільки браконьєри її можуть легко виловити, – повідомив він.

фото - Суспільне. Черкаси

Гроші на цю партію мальків спрямувало місцеве підприємство. За словами його представника Валерія Нефедова, поновлювати запаси водних ресурсів необхідно, адже їх з кожним роком їх стає все менше.

За словами Ігоря Головченка, до кінця року до Кременчуцького водосховища запустять 60 тонн риби.

Поділитись

Коментарі

Вгору