У черкаський Дніпро випустили 6 тонн товстолоба

21 жовтня 2020, 17:24

фото - Суспільне. Черкаси

Зариблювали водойму поблизу насосної станції у мікрорайоні Дахнівка, що у Черкасах. Про це Суспільному розповів інспектор управління рибного господарства області Ігор Головченко.

На мальків витратили 145 тисяч гривень – це кошти промислових рибалок. Рибу привезли із Корсунь-Шевченківського району у резервуарах. У водойму рибу випускають через спеціальні рукави. За словами спеціаліста відділу іхтіології та регулювання рибальства Олександра Жежері, вони необхідні, щоб риба не травмувалася.

фото - Суспільне. Черкаси

Цей вид мальків обрали, бо вони швидко ростуть та добре очищають воду у Дніпрі. Перший тиждень, поки мальки звикнуть до нової водойми, їх охоронятиме водний патруль. Зі слів інспектора управління рибного господарства області Ігоря Головченка, їх також можуть виловити недобросовісні рибалки.

- Зазвичай після зариблення риба збивається в косяк, оскільки боїться пересуватися. Близько тижня вона буде знаходитись на одному місті, а потім вже розпливеться по водосховищу. Тому в цей тиждень важливо її охороняти, оскільки браконьєри її можуть легко виловити, – повідомив він.

фото - Суспільне. Черкаси

Гроші на цю партію мальків спрямувало місцеве підприємство. За словами його представника Валерія Нефедова, поновлювати запаси водних ресурсів необхідно, адже їх з кожним роком їх стає все менше.

За словами Ігоря Головченка, до кінця року до Кременчуцького водосховища запустять 60 тонн риби.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору