“Ми маємо вчитися правильно працювати, приймати та розуміти наших ветеранів”: на Черкащині працюють над програмою реабілітації військових

11 січня 2024, 11:21

Про психосоціальну підтримку ветеранів і членів їхніх родин на Черкащині говорили сьогодні, 11 січня, на брифінгу в Черкаській ОВА.

Зокрема обговорили реалізацію в області проєкту адаптації ветеранів та їхніх близьких.

- Ми зіштовхнулися з ситуацією, що в хлопців, які були демобілізовані, або ті, хто повертається додому у відпустку, часто виникають непорозуміння в родинах. Повертаючись з війни, людина змінюється, в сім'ях виникають деякі проблеми, зокрема у вихованні дітей, спілкуванні чоловіка й дружини тощо. Тому відповідно до наших спільних рекомендацій буде розроблений державний стандарт реабілітації ветеранів та їхніх родин, сподіваюся, вже цього року, - зазначив директор департаменту соціального захисту населення Черкаської ОВА Руслан Чикало.

Фінансову частину реалізації проєкту на Черкащині на себе взяла ГО "Табір Максимум". Це неприбуткова організація, програми якої не фінансуються з державного бюджету.

Організація вже проводила в області пілотний проєкт адаптації ветеранів та їхніх близьких.

- Ми маємо усі вчитися правильно працювати, приймати та розуміти наших ветеранів. Ми, як суспільство в тилу, маємо готуватися до того, як ми підтримаємо родини військових, — розповів генеральний директор ГО "Табір Максимум" Віталій Собко. - Ми маємо досвід співпраці з американськими організаціями, які працювали в різних куточках світу, де були бойові дії. Статистика показує, що 95% родин ветеранів рано чи пізно розлучаються, зокрема через домашнє насильство та непорозуміння між подружжям. Ми говоримо також, на жаль, про суїцидальний аспект.

Саме тому зараз важливо шукати рішення, як максимально коректно повернути військових додому та зберегти їхні сім'ї, переконаний Віталій Собко.

- Паралельно ми вивчаємо досвіди наших колег з інших регіонів України. Ми провели навчання мультидисциплінарних команд у містах Черкаси, Умань та Золотоноша. Зараз у нас стоїть завдання збільшити кількість таких фахівців. Адже фахівців із соціальної роботи в громадах не вистачає. Важливим аспектом також є формування ветеранських спільнот. Тому ОВА працює над тим, аби громади створювали ветеранські хаби, місця, - додав генеральний директор ГО "Табір Максимум".



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору