На Черкащині пацієнти можуть отримувати рецепти через СМС-розсилку

29 квітня 2019, 12:26

З 1 квітня 2019 року в Україні, зокрема у Черкаській області, почали виписувати електронні рецепти за програмою «Доступні ліки». Вона поширюється на пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою. Головною перевагою є те, що нівелюються географічні обмеження для пацієнтів. Тож отримати відповідні ліки можна отримати у будь-якій аптеці, яка бере участь у цій програмі, незалежно від місця, де виписали рецепт.

При виписці електронного рецепту на телефон пацієнта приходить СМС-повідомлення з номером рецепту, пізніше з цією інформацією людина звертається у аптеку. Термін дії електронного рецепту становить 30 днів з дати виписування такого рецепту.

Якщо сам пацієнт не має можливості особисто прийти, замість нього може з’явитись  законний представник, або довірена особа, яка зареєстрована в електронній програмі при підписанні декларації. У цьому разі виписується рецепт на «доступні» ліки на цю особу із зазначенням номеру телефону, самого пацієнта (якщо він  прийшов), або довіреної особи.

За інформацією НСЗУ наразі на Черкащині відпуск лікарських засобів за програмою «Доступні ліки» здійснюється у 47 аптечних закладах. З метою реалізації в області урядової програми реімбурсації «Доступні ліки» просимо долучитися аптечні заклади, які бажають взяти участь у відпуску лікарських засобів за е-рецептом.

Щоб стати аптекою-учасницею програми «Доступні Ліки» аптечні заклади повинні зареєструватися в центральній базі даних системи eHealth. Це можна зробити за допомогою сервісів, які вже працюють з eHealth, або програмного забезпечення.

Запрошуємо керівників аптек подати заявку на реєстрацію аптеки в електронній системі охорони здоров'я за допомогою сервісу «Поліклініка без черг». Наразі це можна зробити безкоштовно.

КРОК 1

- Подати заявку на реєстрацію аптеки в центральній базі даних системи eHealth;

- Отримати ЕЦП юридичної особи як керівника аптечного закладу.

КРОК 2

- Подати заяву на укладення договору аптеки з НСЗУ;

- Отримати ЕЦП всім працівникам, які будуть відпускати ліки в рамках програми.

КРОК 3

- Заключити договір щодо користування функціоналом погашення електронного рецепту з системою «Поліклініка без черг»;

-  Почати працювати у програмі «Доступні ліки» за електронними рецептами.

За інформацією прес-служби Управління охорони здоров'я Черкаської ОДА

Коментарі

Вгору