На Черкащині не вистачає працівників робітничих професій

27 грудня 2019, 18:02

Так, за 11 місяців 2019 року від роботодавців регіону надійшло понад 39 тис. вакансій. Левова часта з них, а саме 55 %, пропонують працевлаштування за робітничими професіями.

Це вакансії для кваліфікованих працівників з інструментом, робітників для технічного обслуговування обладнання, кваліфікованих робітників у сфері сільського господарства, працівників галузі будівництва тощо.

- Сучасний ринок праці потребує кваліфікованих працівників з професійною освітою. Свого часу дещо був втрачений престиж робітничих професій. Молодь більш була зорієнтована на отримання вищої освіти за престижними, на думку багатьох, спеціальностями. Як наслідок, маємо перенасиченість ринку праці пропозицією робочої сили, саме за спеціальностями фінансової, банківської справи, менеджменту, - говорить директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко. - Але досвід показує, що кваліфіковані робітники завжди будуть затребувані роботодавцями і мають більше шансів збудувати професійну кар’єру.

За видами економічної діяльності майже 28 % вакансій пропонується у сільському господарстві, 17 % - на підприємствах та установах переробної промисловості, 12 % - в оптовій та роздрібній торгівлі, 8 % - у державному управлінні й обороні, 6 % - в галузі охорони здоров’я.

За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, на кваліфікованих робітників з інструментом, на представників найпростіших професій та на працівників сфери торгівлі та послуг.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це швачки, слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, електромонтери, водії, токарі тощо. Також, затребувані працівники сфери торгівлі та послуг (продавці-консультанти, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору