На Черкащині залучили 80 млн. грн. на «теплі» кредити

22 грудня 2017, 07:04

Цього року станом на листопад черкащани залучили майже 80 мільйонів гривень на заміну котлів, установку сучасних енергозберігаючих вікон, утеплення помешкань. Про це повідомив заступник очільника області Сергій Овчаренко.

Загалом ОСББ, ЖБК та пересічні громадяни використали більше 3300 «теплих» кредитів. Більшість з них залучили для проведення енергоефективних заходів. 167 кредитів на понад 3,6 мільйонів гривень використали саме для заміни котлів.

– За обласною Програмою підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Черкаської області на 2011–2017 роки, яку, між іншим, з огляду на її популярність та актуальність, продовжили до 2020 року, з місцевих бюджетів відшкодовано частку відсоткової ставки по «теплих» кредитах на 628 тисяч гривень, – говорить посадовець. – Відзначу, що держава на всеукраїнському рівні заохочує громадян бути енергоощадними. Так, наступного року на фінансування програми «теплих» кредитів у бюджеті закладено 400 мільйонів гривень. Водночас, зараз в області активно розвиваємо відновлювану енергетику, аби мати альтернативні незалежні джерела електроенергії. За останній рік коштом інвесторів введено в експлуатацію три фотолектростанції.

Тож тепер на Черкащині повноцінно функціонують шість сонячних електростанцій загальною потужністю 0,19 МВт, додав Сергій Овчаренко. Крім того тривають роботи з відновлення двох малих гідроелектростанцій, яких загалом в області налічується 12. Також побудовано першу в області комплексну інженерну споруду з системою збору біогазу полігону твердих побутових відходів для виробництва електроенергії в Руській Поляні. У її запуск інвестували 1,8 мільйонів євро. І вже цього року завдяки роботі системи вироблено 710,8 тисяч кВт год.

Нагадаємо, «теплі» кредити видають чотири банки: «Ощадбанк», «Приватбанк», «Державний експортно-імпортний банк України» та «Укргазбанк».

За повідомленням прес-служби Черкаської ОДА.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору