На Черкащині випала рекордна кількість дощів

10 вересня 2018, 19:35

На Черкащині випала рекордна кількість дощів

У неділю, 9 вересня, на території Черкаської області випала рекордна кількість дощів за останні 29 років. Так. у Черкасах випало 116% місячної норми опадів, а саме 50,4 мм дощу, що є стихійним явищем природи. Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Варто зазначити, що у Черкасах найбільша кількість дощу за добу у вересні була зафіксована у 1989 році і становила 50,8 мм. Тобто вчора був майже повторений абсолютний рекорд. А в Чигирині було встановлено новий рекорд максимальної кількості опадів за добу – 69,8 мм проти 52 мм (вересень 1929 р.).

Такий характер погоди у вересні не повинен дивувати черкащан. Для першого місяця осені характерний початок перебудови атмосферних процесів з теплих на холодні, тому погода стає більш нестійкою, з частими вторгненнями холоду.

За прогнозом, на початку нового тижня Кримський циклон буде заповнюватися над Вінницею-Кишиневом. Тому дощі на Черкащині із середи припиняться. Друга половина робочого тижня буде під впливом антициклонів, денна температура зросте із +19..21º до +23..25º, нічна, навпаки - знизиться із +14..16º до +10..12º.  У наступні вихідні дні, під впливом циклону з Північної Атлантики, похолодає на 3-5º, можливі невеликі дощі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору