На Черкащині відшкодують втрати сільськогосподарського виробництва на суму понад 650 тис. грн

31 липня 2018, 09:21

На Черкащині відшкодують втрати сільськогосподарського виробництва на суму понад 650 тис. грн.

На Черкащині прокуратурою здійснюється системна робота щодо захисту державних інтересів у частині повноти та своєчасності сплати втрат сільськогосподарського виробництва, спричинених зміною цільового призначення земель.

Так, за позовом прокурора Черкаської місцевої прокуратури рішенням суду суб’єкта господарювання зобов’язано відшкодувати втрати сільськогосподарського виробництва та сплатити до бюджету 650 тис. грн. Ще 96 тис. грн.  відповідачем добровільно сплачено під час судового розгляду справи.

Прокуратурою установлено, що за розпорядженням Черкаської райдержадміністрації цільове призначення 8 га земель в адміністративних межах Червонослобідської сільської ради Черкаського району для потреб одного з господарюючий суб’єктів змінено із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості, у зв’язку з чим товариство зобов’язувалося сплатити відповідні втрати сільськогосподарського виробництва відповідно до вимог земельного законодавства.

Оскільки у встановлений термін товариством указаний обов’язок виконано не було, за поновленням державних інтересів щодо стягнення до бюджету належних коштів до суду звернувся прокурор.

Робота на вказаному напрямі триває.

Кошти, що надходять в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки.

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області.

Коментарі

Вгору