На Черкащині відкрили сезон “полювання” на браконьєрів

22 травня 2018, 14:01

На Черкащині водний патруль на човнах, квадрокоптером та автівками полює на браконьєрів. Нині у розпалі сезон нересту, а отже риба пішла на мілину та стала легкою здобиччю для недобросовісних рибалок. Обмежувальні норми вилову діють, проте дотримуються їх не всі. Найважче зловити браконьєрів на гарячому, ті, як правило, під час викриття викидають рибу, снасті та намагаються втекти, розповідає "5 канал".

Вудять рибу з човна, забороненими снастями та ще і в заплавах та нерестилищах. Порушників закону на Дніпрі не бракує.

Не меншого клопоту під час нересту завдають і маломірні човни. Цими вихідними для них відкрився сезон навігації. Судна можуть ходити лише вздовж фарватеру. Однак черкасці нехтують забороною та ще й ігнорують водний патруль.

Цього року і човнярів, і рибалок патрульні контролюють ще і за допомогою квадрокоптера. Швидкий та майже безшумний дрон допомагає виявити зловмисників та навіть розгледіти номер човнів.

Крім того, під час нересту патрульні чергують на блокпостах, облаштованих на дорогах, що ведуть до водойм. Інспектори перевіряють багажники автівок. Звертають увагу, зокрема, на заборонені знаряддя вилову. Проте рибалки переконують, що планують вудити за правилами, які діють під час нересту.

Браконьєри виходять на полювання вночі, вони ставляють сітки у місцях, де нереститься риба, щоб зупинити недобросовісних рибалок – у рейди виходять патрульні

Інспектори влаштовують засідки та прочісують береги. Найважче зловити браконьєрів на гарячому, ті, як правило, під час викриття викидають рибу, снасті та намагаються втекти.

Зазначають, що місцевому населенню легше займатися браконьєрством, так як вони знають майже всі шляхи біля річки.

Знайдені сітки патрульні знищують. Лише за останній тиждень знешкодили понад 800 метрів.

Період весняного нересту триває від 1 квітня до 10 червня. Вже у перший місяць патрульні виявили браконьєрів, які сплатять штрафів на сотні тисяч гривень.

Коментарі

Вгору