На Черкащині у селекціонерів Держгеокадастр відбирає землю

10 червня 2018, 18:58

Дослідну станцію помології імені Л.П.Симиренка на Черкащині "виселяють" із земель, на яких вони ведуть наукові дослідження ще з 20-их років минулого століття. Представники Держгеокадастру спочатку вимагали привести у відповідність усі документи, а після цього приїхали з перевіркою та винесли постанову на директора про самозахоплення землі фізичною особою, пише Інфоміст.

Ще з 20-их років минулого століття наукова установа користується землями для проведення досліджень. Загальна площа таких земель – 210 га. Територія розташована за Городищем, але в його адміністративних межах. За словами директора дослідної станції помології імені Л.П.Симиренка Інституту садівництва Володимира Фільова, Національна академія аграрних наук України передала право власності на ці землі своїм установам.

– Ми виготовили необхідні документи для отримання цих земель у постійне користування, передали папери в управління тодішнього Держкомзему. Однак після змін у законодавстві 2012 року документи не затвердило районне управління установи, і все довелося робити спочатку, – говорить Володимир Фільов.

Спочатку в Держгеокадастрі повідомили, що станція має виготовити документацію на будівлі, які розташовані на землях. Цю вимогу виконали. Згодом виник конфлікт через захисні смуги, в земельній установі  повідомили, що ця територія не в їхній компетенції, тому ділянку потрібно розмежувати на три частини: рілля, територія зі спорудами та окремо з дорогами і прогонами. Зрештою виконали і це.

– Опісля в Держгеокадастрі відписали, що запити не відповідають 123 статті ЗКУ (Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування – ред.), – розповідає директор дослідної станції. – Я поїхав на особистий прийом, щоб мені роз’яснили, що саме не відповідає порядку надання земель у користування. На це мені відповіли, що відправлять до нас перевірку. Зрештою ця комісія винесла постанову про самозахоплення землі мною як фізичною особою. При тому, що я, як фізособа, не маю ні ресурсу, ні техніки для обробітку земель. Усе робиться силами наукової установи.

За словами Володимира Фільова, Держгеокадастр вимагав звільнити 121 га розораної землі, яка не використовується під садами. Згідно з документами, землі станція мала полишити до 3 червня, попри те, що на них засіяні культури. Нині на 55 га земельних ділянок ростуть багаторічні дослідні насадження, садозахисні насадження, розташовані господарські будівлі та шляхи для забезпечення комплексу робіт із догляду за садами та рілля для проведення садозаміни.

Зважаючи на необхідність продовження проведення наукових досліджень за державними науково-технічними програмами "Генофонд рослин", «Плодове і декоративне садівництво» та «Захист рослин» на перспективу в дослідній станції планується закладення національного генетичного банку плодових, ягідних, горіхоплідних і малопоширених культур України, закладання багаторічних насаджень науково-виробничого випробування, вирощування оздоровлених компонентів для виробництва вихідного садивного матеріалу та демонстраційних полігонів із новітніх інноваційних розробок дослідної станції.

Рілля ж, яка перебуває в садообороті, використовуватиметься для закладання багаторічних насаджень після вирощування на ній протягом 7-10 років зернових та технічних культур (період зняття ґрунтовтоми), пояснюють в науковій установі. У Держгеокадастрі підтверджують, що здійснювали перевірку установи 11 квітня.

За словами начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель обласного Держгеокадастру Оксани Яковенко, дослідна станція використовує 121 гектар землі без правовстановлюючих документів. Тому державні інспектори склали акт про самовільне захоплення земель. 16 травня "земельники" направили матеріали, складені за результатами перевірки, до прокуратури Черкаської області для вжиття заходів прокурорського реагування.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору