
У Черкасах Державна екологічна інспекція Центрального округу під час перевірки скарг із соцмереж виявила несанкціонований скид у Дніпро через міську дощову мережу. В районі причалу № 5 "Нептун" по вулиці Береговій зафіксували витік смердючої біло-сірої рідини.
Стоки масово лилися за повної відсутності опадів. Як пояснили екологи, це прямо вказує на незаконні шкідливі врізки у зливову систему.
Лабораторні аналізи відібраних проб води підтвердили забруднення річки. Безпосередньо в місці скиду хімічне споживання кисню перевищило норматив у 2,1 раза, а біохімічне споживання кисню у 2,2 раза.
Забруднення зафіксували й нижче за течією. На відстані 500 метрів від місця скиду показники ХСК були перевищені у 1,9 раза, а БСК₅ - у 1,8 раза.

Під час повторного виїзду інспектори встановили, що скид забруднених речовин продовжується.
Оскільки випуски зливової каналізації перебувають на балансі та обслуговуванні КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» Черкаської міської ради, Держекоінспекція вимагає від підприємства встановити джерела забруднення та незаконні врізки, після чого їх затампонувати й припинити скид у Дніпро.
Матеріали перевірки скерували до правоохоронних органів для вжиття відповідних заходів.
За інформацією Державної екологічної інспекції Центрального округу
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram







