На Черкащині ситуація з кором контрольована, – лікарі (відео)

26 січня 2018, 16:55

Епідситуація контрольована. Утім, на Черкащині таки є хворі на кір. Їх станом на 23 січня вже 17. За інформацією Черкаського обласного лабораторного центру серед недужих дев’ятеро діти. Найбільше – 12 випадків кору – у Золотоніському районі. По одному-двоє хворих у Лисянському, Звенигородському та Маньківському. Також фахівці держустанови наголошують, що 12 осіб не були щеплені проти цієї інфекції. У обласному центрі поки що не зареєстровано жодного випадку кору, інформує ЧСН.

У Марини Якимівни четверо онуків і правнук - всі привиті. Жінка каже, що не розуміє того, що не всі роблять щеплення.

- Чому із-за тих дітей повинні страждати ті, які прививаються. Розумієте, є ж якась доля ризику, що дитина, яка привилась може захворіти від дитини, яка зовсім без щеплення, - каже Марина Якимівна.

Олена Черній привела свою доньку на щеплення від кору. Його мали зробити ще два роки тому. Утім, до поліклініки звернулися лише нині. Злата перед процедурою не в гуморі – боїться. Мама зізнається, і вона налякана - ситуацією із захворюваністю на кір в країні - тому тут.

- Через те, що в Україні спалах кору, батьки активніше стали приходити до кабінету, - говорить медсестра кабінету щеплення дитячої поліклініки Ольга Чубар. - В минулому році за січень місяць, в нас було 30 щеплень від кору, у цьому році ми вже зробили 142 щеплення.

Лікарі кажуть, що вакциною забезпечені. На сьогодні мають, близько 3 тисяч доз.

Нині спалахи захворювання фіксуються по всій країні і це наслідок низького рівня вакцинації населення. По імунізації від кору Україна посідає четверте місце знизу - населення не щеплене, зауважує лікар імунолог Інна Кімлик. У Черкасах та області торік планово вкциновано лише 40%.

Детальніше - дивіться в сюжеті

Вгору