На Черкащині селяни хочуть судитись із райавтодором через ями до колін (відео)

07 вересня 2016, 14:38

https://provce.ck.ua/wp-content/uploads/2016/09/novosti-za-2016-09-02-1745.mp4

На Черкащині жителі села Закревки збираються судитись із райавтодором. Люди просто у відчаї - дорога, яка проходить через їхнє село, вже 15 років не бачила навіть "ямкового" ремонту, інформують Подробности.

Цей шлях обласного підпорядкування. Тому лагодити його коштом сільського бюджету - протизаконно. А дорожники з ремонтом явно не квапляться.

Дорога веде прямісінько до мальовничого села Закревки. Та проїхатись нею "з вітерцем" навряд чи вдасться. Навіть "ямкового ремонту" траса обласного значення не бачила вже 15 років.

Через величезні пробоїни навіть пастух Микола намагається вести своїх корів по узбіччю, аби ноги не переламали.

"Ви вважаєте, що це дорога? Ну покатайтесь недільку - колеса повідпадають у вас. По правилах ямка, яка повинна бути не глибша 3 см, а там по коліна ями!" - гнівається житель села Закревки Микола Ремех.

Петро Миколайович сьогодні з дружиною їздив на ринок до Черкас. Через такі поїздки половина пенсії чоловік, іде на ремонт ходової стареньких "Жигулів".

Раніше в селі теж працював магазин, та підприємець вирішив його закрити - ремонтувати машину дорого.

Пенсіонер жаліється, через величезні канави, перевізники планують зняти з маршруту і рейсовий автобус.

"Городище - Черкаси їздить, тільки ж він б'ється. Через тиждень другий автобус, через тиждень - другий автобус. Ви ж знаєте, ходову по цій трасі потовктися це ж вбивство", - розповідає житель села Закревки Петро Щериля.

На додачу дорогу щодня розбивають фури та лісовози. Шлях через село є об'їзним з Городища до Черкас.

Закревки прикріплені до Байбузівської сільської ради. Дороги там у більш задовільному стані. Сільський голова каже, їх ремонтують коштом місцевого бюджету. А от Закревкам пощастило менше.

"Дорога на даний час знаходиться у непорядкованій комунальній власності сільської ради, вона обласного місцевого значення, де кошти. Як сільський голова, я не маю права туди вкладувати", - прокоментував Байбузівський сільський голова Петро Лисенко.

У Черкаському райавтодорі, який і має опікуватись дорогою в Закревках, "робота кипить". Начальник - у відпустці. Головний інженер - у службовому відрядженні. Телефоном повідомляє, дорогу в Закревках обов'язково відремонтують, та коли - навіть сам не знає.

"Ми просто зараз не встигаємо їх робити, і служба наче допомагає все роблять,фінансування є дійде черга, а коли - не можу сказати", - відповів головний інженер "Черкасирайавтодор" Валентин Левченко.

Поки що райавтодор обіцяє лише традиційний "ямковий" ремонт дороги. На капітальний - грошей не виділили. Та жителі Закревок і цьому б були раді. Та, схоже, що цього року лагодити шлях ніхто не буде.

Поділитись

Коментарі

Вгору