На Черкащині можуть зникнути два ВНЗ

02 грудня 2014, 10:11

внз

Міністерство освіти і науки запропонувало керівникам 53 вищих навчальних закладів України визначитись щодо доцільності подальшого функціонування до завершення 2014/2015 навчального року. Про це йдеться у листі міністра освіти Сергія Квіта до ректорів деяких українських вишів, повідомляє osvita.ua.

Зокрема, в освітньому відомстві наголошують, що за роки незалежності в Україні історично склалася надто розгалужена мережа вищих навчальних закладів, а малочисельність контингенту студентів у переважній більшості вищих навчальних закладів та їх розпорошеність за підпорядкуванням призвело до неефективного управління системою вищої освіти та її економічного функціонування.

“Усе це стало негативно позначатися на якості підготовки фахівців та їх конкурентоспроможності на вітчизняному та європейському ринках праці”, – йдеться у листі МОН.

“Виходячи із вищезазначеного, та з метою створення ефективної системи управління вищими навчальними закладами різних форм власності та підпорядкування, модернізації їх мережі, уникнення дублювання підготовки фахівців з вищою освітою, пропоную керівникам вищих навчальних закладів (за списком) визначитись до завершення 2014/2015 навчального року стосовно доцільності подальшого функціонування або можливого об’єднання зусиль з іншими навчальними закладами. Зважаючи на очевидну невідповідність ліцензованим умовам згаданих вищих навчальних закладів, Акредитаційна комісія України змушена буде розглянути доцільність їхньої діяльності до травня 2015 року”, – наголосив міністр освіти, звертаючись до керівників 53 українських вищих навчальних закладів.

Серез більш ніж півсотні ВНЗ, які можуть закрити вже навесні 2015 року, два знаходяться на Черкащині. Це відокремлений підрозділ “Черкаський факультет менеджменту і бізнесу Київського університету культури” та Уманська філія Приватного вищого навчального закладу “Європейський університет”.

Коментарі

Вгору