На Черкащині газовики залишили без тепла 4 лікарні (відео)

07 грудня 2017, 13:30

Чотири сільські лікарні на Черкащині - зустріли зиму з холодними батареями. І якщо ФАПи ще якось працюють, то робота амбулаторій - фактично паралізована. Усе - через конфлікт медиків з газовиками, повідомляють Подробности.

Завідувач сільської амбулаторії Телепиного перевіряє термометр у кабінеті. Сьогодні, каже, тепліше. Та іноді температура падає до нуля. На крапельниці до денного стаціонару щодня приходять по 5-10 пацієнтів. Та за таких умов вони - не те, що не можуть вилікуватися, а й ризикують захворіти ще дужче - каже медсестра.

- Зшукую по всій амбулаторії ковдри. А люди приходять в одязі. Пальта на себе накидають, так і лягають, - розповідає медсестра денного стаціонару амбулаторії села Телепине Ірина Костенко.

Офіційно опалювальний сезон у Кам'янському районі стартував ще 14 жовтня, але котельня амбулаторії в Телепиному й досі не працює. Через холод - тут неможливо ані аналізи провести, ані інструменти стерилізувати - додаткових навантажень стара електропроводка просто не витримує.

За півтора місяця - в амбулаторії Телепиного тепло було лише добу. 24 жовтня, не дочекавшись газовиків, працівники закладу самотужки подали паливо на котельню, розповідає завідувач. За що отримали штраф - майже 300 тисяч гривень.

- Пломби в той час не було, то ми і затопили, а 25 числа приїхали з газової служби, поставили пломбу і оце такий штраф.

Така ж ситуація із теплом ще в трьох сільських ФАПах району.

- У нас проплачено і за включення, ліміти є, заборгованості нема, а котельні 4 закладів не розпломбовані були по сьогоднішній день, - розповідає головний лікар Кам'янської центральної районної лікарні Костянтин Тамко.

У районній газовій службі кажуть, з підключенням - зволікало керівництво райлікарні. Мовляв, заявка від них надійшла із запізненням. Але тепло не змогли подати - у фельдшерсько-акушерських пунктах нікого не знайшли.

Днями тепло у ФАПи пішло, а от з амбулаторією поки що не склалося - спочатку треба заплатити 400 гривень за те, що 25 жовтня газовики відключили амбулаторію від тепла, а тепер - знову підключать. Штраф - за самовільне опалення амбулаторії - планують стягнути з медиків через суд.

Вгору