Майстриня зі Сміли створює дивовижні прикраси з житньої соломки (фото)

07 грудня 2017, 14:00

У смілянській бібліотеці-філії №2 відкрилася виставка виробів з житньої соломки. Тут є все: різноманітні обереги, фігурки казкових тварин і птахів, ялинкові прикраси, жіночі і чоловічі брилі, дивної краси «солом’яні волошки», композиції з житніх колосків, пише "Сміла".

- Житнє стебло – ідеальне для плетіння, – каже авторка виробів Марія Пушкаренко, – адже воно достатньо довге і пластичне, має прекрасну кольорову гаму: від темно-жовтого до зеленкуватого. Можна, звичайно, плести з колосків інших злаків – пшениці, вівса, ячменю, але саме соломка житнього стебла неначе створена природою для використання у соломникарстві.

Лише 5 років минуло з того часу, як Марія Дементіївна вперше взяла до рук житню стеблину, і відчула, що це щось близьке її душевному настрою. Відразу вирішила: вона створюватиме маленькі дива, які нестимуть людям радість і передчуття свята.

Процес опановування майстерністю соломникарства був непростим. Власноруч з осені висівала житні зерна, вболівала біля кожної стеблини, чекала молочної стиглості колоса напочатку літа. «Головне не прогавити момент, коли стебла «готові» до використання ,- каже пані Марія,- а далі тільки вправність рук, безмежна фантазія і бажання творити диво…».

Щодня Марія Дементіївна шліфує свою майстерність, проводить майстер-класи для школярів, збагачується досвідом. Зізнається, що далеко не все вдається, хотілося б більше знати і вміти. Але, як кажуть, було б бажання.

У пані Марії 5 онуків і вона сподівається, що котрийсь з них обов’язково продовжить розпочате нею в їх родині мистецтво плетіння з житньої соломки та ще й бабусю перевершить своєю майстерністю.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору