На Черкащині чоловік створює унікальні прикраси із побутових відходів (фото)

27 вересня 2018, 20:43

На Черкащині чоловік створює унікальні прикраси із побутових відходів (фото)

Винахідник з Черкащини Володимир Бойко робить з побутових відходів прикраси для садиби – статуї лебедів, соняшників, поросят, пальми та птахів. Каже, не всі односельчани розуміють його захоплення, але багато людей замовляють вироби і з інших міст, пише "Gazeta.ua".

- Скільки часу займаєтеся творчістю?

- Займаюся майструванням зі сміття відколи пішов на пенсію – років із вісім уже. Змалку щось пишу і малюю. Я цікава особистість, адже працюю для людей. Це в мене народна творчість така. Комусь подобається, комусь ні. Але мені це приносить задоволення.

На Черкащині чоловік створює унікальні прикраси із побутових відходів (фото)

- Які матеріали використовуєте для майстрування?

- Усе роблю зі сміття, з підручних матеріалів, з відходів. У моїй майстерні біля гаража – купа нарізаного на столі пластику з пляшок, каністр, килимків для витирання ніг, ресор і арматури. Мені люди кажуть: "Що ти збираєш всяку фігню?" А подивіться, що я з неї роблю.

На Черкащині чоловік створює унікальні прикраси із побутових відходів (фото)

- Оце в мене останній крик моди – лебеді. Приварені на підставці з коліс. Ресора внизу, арматура метр 20. Пропалив на колесах діри, ресору на болти встановив, приварив арматуру на дві дірки. Зробив шиї зі шлангу з автозаправки. Важать кілограмів 30-40. Зробив їх уже штук тридцять. Лебедів просять робити на весілля. Приїхала машина з Житомира. Молоді стали: "Дядюшка, можна сфотографуватися біля лебедів на дворі?" Кажуть: "На, дєд, тобі 50 гривень, зробіть нам лебеді такі". На перших сто років їх вистачить. Це ж краса життя. Люди стають, фотографуються. Кажуть: "Зробіть нам лебедів. Скільки воно коштує?" А я з гумором кажу – 999 гривень. Привезли – на. Забрали і пішли. Я не хочу на цьому заробляти. У мене просто народна творчість така. А що я зроблю, коли я такий?

- Лебеді ми вже роздали людям – і в Черкаси, і в Монастирище, по всьому Жашківському районі. Зробив пластикове поросятко з каністри. Беру кришечку від каністри, б'ю дві дірочки посередині, і маємо п'ятачка. Натуральна свиня виходить з рилом червоним. Пофарбував аерозольною фарбою. Заповнив свиню землею, в неї квітки саджу. То та спина вся росте в квітках. Воно собі не плаче, не хрюкає. 40 хвилин роботи - та й забери.

На Черкащині чоловік створює унікальні прикраси із побутових відходів (фото)

- Ставлю на клумбі пластикові квіти. Серцевина квітки – з пробки від пакетика з гірчицею. Стебло – з душового шлангу, з арматури. Це все фарбується. Головне, щоб фантазія була. Соняшники зараз нема з чого робити. Не можу знайти жовтих каністр. У мене в майстерні ще залишились. Як тільки бачу якесь сміття, то відразу використовую. Для соняшників мене цікавить зелений і жовтий колір. Беру каністри з-під бензину. Для листочків на соняшники маю штамп, трафарет, і вирізаю по ньому. Люди дають гроші: зробіть нам три соняшники. Кажу: "Мені не треба грошей. Скільки вип'єм, стільки й заплатите". Взяв пляшку пива і по сто грам випили. Що ж ти будеш з людей брати, як воно швидко робиться – встигай тільки забирати. Сміття, але його треба вміти робити.

- Ото на воротях павичі з пляшок з-під кефіру молока. Хвіст йому зробив із компакт-дисків, а голову з кефірної пляшки. Я спеціально ліхтар на вулиці повернув так, щоб світило на павичів вночі падало. То воно всю ніч світиться, а коли вітер, то й крутиться. Бо на основу поставив велосипедні колеса. Здається, наче ті голуби і павичі літають.

На Черкащині чоловік створює унікальні прикраси із побутових відходів (фото)

- Скільки виробів маєте вже у колекції?

- Я стільки виробів не маю, скільки я їх віддав людям. Я не хочу на цьому заробляти. Просто треба, щоб був тиск і своя думка. Торік, коли мені було 75, я собі на ювілей зробив свій портрет з дрібної проволки. У військовій формі. Я ж старший лейтенант. Зробив із радянською зіркою, гербом – як було раніше. Жінка уже не сварить, що так багато вигадую. Вже звикла, що цілий день можу сидіти і щось крутити.

- Односельчани поділяють ваші смаки?

- Люди зараз не люблять прикрашати хати, на жаль. Я собі сів і щось майструю. Все мусить бути гарно. Я не люблю вистригати газони. Сірий забор – це в'язниця. Я люблю квіти – і живі, і штучні. І соняшники мої пластикові не треба поливати. Біля хати зробив гриби – ніжки з пляшок і труб, а шапочки з мисок. Люди, які не вміють такого скомпонувати, на мене сердяться і сміються. Є люди, які кажуть – що він дурниками займається? А я вмію і так собі живу, не звертаючи ні на кого уваги.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору