Митрополит Черкаський і Канівський Софроній відсвяткував 74-річчя

20 лютого 2014, 10:42

Християнське свято Стрітення Господнього, яке віряни святкували 15 лютого, збігається зі ще одним святом - днем народження Високопреосвященнішого Митрополита Софронія, інформує Vechirka.net.

Почесні гості, віряни, "трішки священиків" прийшли цього дня до Свято-Михайлівського кафедрального собору, аби побажати Владиці здоров'я й висловити вдячність і свою повагу.

Церковний будівничий, архітектор, людина, яка відроджує по всій Черкащині православні святині, відзначила цей день, як і інші дні.

– Цей рік не відзначився від інших років, які були в мене. Були гості, трішки відзначили день і це свято в Соборі, без усякого крєпкого шику, посиділи трішки, – поділився Владика Софроній. – Уся Черкащина мене поздоровила. Хто не зміг приїхати – вітали по телефону. Я вдячний усім, хто пам'ятає про мене.

Найціннішими подарунками для Владики стали вишита бісером ікона Богородиці, подарована вірянкою, яка два роки тому просила у Митрополита Софронія благословення на роботу.

– Ще дві людини привітали мене й сказали: "Це вам на те, щоб дзвіниця росла", – й дали гроші, – розповів Владика.

Сума – не така велика, але значима для Митрополита, який цінує кожну гривню: "Всяка сума приємна, для мене й 10 гривень – подарунок", адже прагне якнайшвидше закінчити будівництво дзвіниці. А для завершення поверхових робіт необхідна чимала сума – 10 млн грн. На одну голову голуба необхідно 1,5 млн грн, не враховуючи зарплатню.

Святкову Божественну літургію очолив сам Владика Софроній. Йому співслужили клірики з різних благочинь. Зі словом на свято Стрітення Господнього до присутніх звернувся благочинний Смілянського округу протоієрей Петро Дмитрук, він же – старший на два роки брат Митрополита Софронія, який близько десяти років служить у Покровському храмі в Смілі.

Від імені голови Черкаської обласної держадміністрації й облради Владику привітав заступник голови облради Василь Касян. Минулого року із 73-им днем народження Владику Софронія особисто вітав голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору