Молодого уманчанина, члена Нацкомфінпослуг, підозрюють у махінаціях із цінними паперами

03 червня 2014, 12:09

«Зірка телеекранів» Максим Поляков уникає засідань суду, де 72-річна жінка позивається до нього за видурені в неї акції, пише "Вечірня Умань"

Втративши двох дітей, вона бачила в ньому сина. Він же попрохав подарувати акції підприємства вартістю 150 тисяч гривень  та пообіцяв допомогу. Але щойно отримав їх, зник. Пошуки справедливості привели власницю акцій, директорку ЗАТ ТК «Уманьхліб» Олександру Бевз до суду та прокуратури. Суд першої інстанції виграли, відкрито кримінальне впровадження. Тим часом герой «суду та справи» не з‘являється на засідання, щоб бодай в очі сказати, чому так вчинив. В той же час під час роботи на посаді члена Нацкомфінпослуг обіцяє закордонним інвесторам чесну і прозору роботу в Україні. Як колись обіцяв уманській потерпілій.

Скандал закрутився рік тому і «поставив на вуха» Умань своєю цинічністю. Підприємство «Уманьхліб» очолює 72-річна Олександра Бевз. Маючи певні труднощі, підприємство шукало підтримки. Депутат міськради від «Фронту Змін», який заявляв про дружбу з Геннадієм Москалем, Миколою Томенко та Лесею Оробець, зголосився допомогти. Авторитету молодому депутату додавали статті на Цензор.нет – Максим увідкриту заявляв, що головний редактор відомого опозиційного видання Юрій Бутусов - його товариш. І щоб «чесно представляти» інтереси підприємства, зажадав, аби йому подарували частину акцій. Директорка підприємства Олександра Бевз, що мала важку долю і втратила двох дітей, побачила в ньому сина… Та переписала на Максима 13% акцій (фото угоди).  Уже за місяць стало зрозуміло – їй не бачити ні допомоги, ні акцій. Вони зникли разом з Максимом Поляковим. А на підприємство почали здійснювати тиск. Жінка подала до суду і прокуратури.

- У суді ми з’ясували – акції Максим Поляков передарував громадянину на прізвище Дубина, що має фірму в Києві. Це шкільний товариш Максима. А той  продав їх. На підприємство почали чинити тиск. А коли я подала заяви до суду та прокуратури, Максим Поляков зателефонував мені і сказав – "тебе закопають" – зі сльозами на очах розповідає Олександра Бевз (відео). Літня жінка зателефонувала до міліції.

«Шахрайські» дії прикрили «політичним переслідуванням»?

Відкрите кримінальне впровадження «зам’яла» уманська прокуратура на чолі з Русланом Резніком —  прокурором, що попри закон, третій термін працює в Умані та їздить на джипі Тойота. Максим Поляков у цей час переховувався у Києві і разом з Оробець у будинку профспілок заявляв про політичні переслідування (відео). Тоді як в Умані його вчинок збурив народ. Максима Полякова навіть спіймали на Майдані працівники підприємства та закидали борошном (відео).  Він намагався видати це як помсту політичних опонентів. Місцевим журналістам Максим Поляков казав – акції йому байдужі, тому він їх передарував працівникам підприємства. Як з‘ясувалося, це не відповідало дійсності. Насправді він їх подарував своєму шкільному товаришу, який миттю підшукав покупців.  Уманський міськрайонний суд виніс рішення – визнати дарування незаконним і витребувати з незаконного володіння акції (рішення модна переглянути тут).

І лише 11 квітня Генпрокуратура скасувала рішення про закриття уманською прокуратурою кримінальної справи (документ). Тепер діючий член Нацкомфінпослуг Максим Поляков, який заявляв про свою чесність та боротьбу з корупцією, знову підозрюваний.

Будь чоловіком – прийди і подивися в очі

Понеділок, 2 червня. В Апеляційному суді Черкас відбулося перше засідання по апеляції Полякова на рішення Уманського міськрайонного суду. Маючи надію, що невловимого депутата міськради і члена Нацкомфінпослуг, якого можна побачити лише на екранах телеканалів, у фейсбуці та на сайті Цензор.нет, в залі зібралися журналісти та потерпіла Олександра Бевз. Проте Максим не з‘явився. Суд перенесли.

— Хочеться сказати Максиму – будь чоловіком, прийди та поясни свою позицію, – заявив захисник Олександри Безв Микола Прудиус. — Бодай подивися в очі людині, з якою так вчинив.  Це ницо, коли його сприймали як сина, а він з нею так вчинив, як вуличний шахрай. І сьогодні ховається за спинами юристів і прикривається високими державними посадами. Але як не склалася судова тяганина, усе одно йому тягнути таку карму. Що говорити... Правових моментів з головою, але найбільш обурливий – моральний аспект.

Наразі літня жінка, попри поважний вік, продовжує боротися за свої акції, кинувши виклик нині «високому чиновнику» у когорті «нової влади». Якого прикривають депутати.

— Я б хотіла особисто поговорити і подивитися в очі Лесі Оробець, Юрію Бутусову, Геннадію Москалю, – говорить Олександра Бевз. - Якщо ви претендуєте на звання «совісті нації» і говорите про люстрацію та справедливість, то бодай подивіться, кого ви захищаєте. І чим тоді відрізняєтеся від минулої влади, що відбирала у людей бізнес, надію, а іноді – і життя.

Спеціально для "Вечірньої Умані" Володимир Гамалиця

Поділитись

Коментарі

Саша сказав:

І правильно зробили що закидали,через цього бандюгана нам не було за що жити. Дякую Анатолію Івановичу, що піднімає наше підприємство. Людоньки, в нас є діти, яких треба кормити, а Поляков позбавив нас такої можливості.

Вгору