Місія ОБСЄ зі спостереження за довгостоковими виборами Президента України розпочали свою роботу на Черкащині

04 квітня 2014, 09:39

Голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко під час робочої зустрічі 3 квітня обговорив із міжнарожними спостерігачами проведення на території області дострокових виборів Президента України, які відбудуться 25 травня. Він впевнений: у контексті останній подій в країні у нас є шанс на чесні, прозорі та демократичні виборчі перегони.

Про це повідомляє прес-служба Черкаскьої ОДА.

Нині на території Черкаської області працює дві команди довгострокових спостерігачів із чотирьох осіб зі Сполучених Штатів Америки, Швеції, Канади та Чехії: двоє з них моніторитимуть хід виборів у Черкасах та в північній частині області, інші – у південній. Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ ще 20 березня відкрило місію зі спостереження за довгостроковими виборами Президента України на запрошення Міністерства закордонних справ України. Зараз в різних регіонах нашої держави працює сотня довгострокових спостерігачів. У день голосування сюди прибуде ще 900 короткострокових спостерігачів для відстеження перебігу подій під час голосування.

– Головне наше завдання – оцінити весь виборчий процес з точки зору його відповідності зобовязанням ОБСЄ, іншим міжнародним стандатам демократичних виборів та, власне, положенням національного законодавства, – сказав один зі спостерігачів за довгостроковими президентськими виборами в Україні Стівен Келлі Янг. – Нам потрібно робити щотижневі звіти нашій основній команді, яка знаходиться в Києві. На наступний день після голосування ОБСЄ виступить з попередньою доповіддю про результати виборів та оголосить свої спостереження, а вже за два місяці після завершення виборчого процесу Місія оприлюднить кінцевий звіт за результатами спостереження стосовно виборчого процесу в Україні, з підсумками та рекомендаціями щодо можливих шляхів покращення виборчого процесу надалі.

За його словами, з цими висновками місії ОБСЄ можна ознайомитися на їхньому офіційному сайті. Під час передвиборчої кампанії вони опублікують ще два проміжні звіти в середині виборчої кампанії та ближче до її завершення.

Юрій Ткаченко під час розмови підкреслив, що позиція влади полягає в тому, аби зробити все необхідне для проведення на території області чесних, прозорих та демократичних виборів. За його словами, протягом квітня-травня буде сформовано склад окружних та дільничних виборчих комісій, які представлятимуть різні політичні сили.

– Зараз нам потрібно об’єднати усе суспільство заради однієї спільної мети – утвердження демократії, – сказав він. – Одним із таких кроків стало призначення керівників районних державних адміністрацій, яке відбувалося крізь призму місцевих Народних рад. Я хотів би, щоб ця наша зустріч була не останньою.

Наразі на території області, за його словами, встановлено сім виборчих округів та 1101 дільниця. Водночас, міжнародні спостерігачі висловили занепокоєння тим, що день голосування співпадає зі святом останнього дзвоника для школярів.

– На нашу думку, це може спричинити деякі незручності, оскільки виборчі дільниці розташовані в школах, а в роботі дільничних комісій братимуть участь освітяни, – сказав спостерігач за довгостроковими президентськими виборами в Україні від місії ОБСЄ Біднер Зандер.

Утім, голова ОДА підкреслив, що вирішення цієї проблеми можливе лише на рівні держави, проте він обов’язково ставитиме це питання.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору