Лише сьогодні черкащани зможуть побачити найдавніший та найунікальніший стародрук у фонді краєзнавчого музею

09 листопада 2017, 11:52

До Дня української мови та писемності 9 листопада обласний краєзнавчий музей готує виставку-лекцію одного дня однієї унікальної книги. Рукописне «Євангеліє» 1571 року є найдавнішим і унікальним експонатом книжкового фонду музею, пише "Черкаський край".

- За експертними висновками фахівців Інституту рукопису Національної бібліотеки ім. В.Вернадського в Києві, — розповідає старший науковий співробітник обласного краєзнавчого музею Людмила Риндіна, — наше Євангеліє — це рукописна копія-список з відомого Пересопницького Євангелія, який по праву називають українською Першокнигою, зроблена теж у XVI ст. На відміну від оригіналу, наша книга виглядає скромніше, але тут збережені всі мовні ознаки оригіналу. Книга потрапила до краєзнавчого музею у 1988 році. Зберігається серед інших стародруків у належних умовах в фондосховищі музею. І лише у виняткових випадках ми демонструємо її відвідувачам.

9 листопада о 15-ій годині ви зможете побачити найдавнішу книгу фондової колекції, почути багато цікавих фактів та подробиць і про Пересопницьке Євангеліє, і про список з нього 1571 року.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору