Лікарню на Черкащині поки не закриють

22 травня 2019, 18:19

Лікарні на Черкащині поки не закриють

14 травня на позачерговій сесії міської ради більшість депутатів скасували своє попереднє рішення про реорганізацію чотирьох ключових відділень медзакладу. Міський голова намагався все ж аргументувати доцільність закриття. Проте його доводи викликали обурення людей, які були присутніми у сесійній залі, пишуть "Вісті Черкащини".

Тепер головний лікар Іван Павленко бідкається, бо не знає, де брати гроші на зарплату медпрацівникам.

- Проблема велика у фінансуванні, - пояснює Павленко. – Борги «полізуть» у червні. До кінця року нам не вистачає приблизно 4,7 мільйони гривень. У травні виплатили людям аванс по 300 гривень. З рішенням депутатів я згодний, але вони не до кінця зрозуміли ситуацію. Треба було паралельно ухвалити рішення про створення відділення паліативної допомоги. Тоді б ми мали додаткові робочі місця. Зараз поки нічого не відомо.

Рішення про збереження відділень загрожує звільненням молодшого медичного персоналу.

- Люди будуть звільнятися, звичайно, якщо не отримуватимуть зарплати, - каже Іван Павленко. – І так з початку року кілька осіб розрахувалися. Поїхали на заробітки за кордон. Працюють, ясна річ, не за фахом, бо треба знати мову.

Міський голова Олександр Лисюк налаштований на реорганізацію.

- Ніхто нічого не відстояв, - впевнений Лисюк. – Лікарню ж ніхто не закривав. Перепрофілювання буде 100 відсотків, але трохи пізніше. Наприклад, планові й непланові операції робитимуться лише у Звенигородці. Там буде повний медичний склад працівників. Де брати кошти до 1-го січня, я не знаю. Нехай думають депутати.

Нагадаємо, наприкінці квітня депутати Ватутінської міської ради вирішили позбутися важливих відділень міської лікарні. Основні причини: нестача грошей у бюджеті та правила Міністерства охорони здоров’я в межах реформи. Після цього десятки ватутінців прийшли до мера з вимогою накласти вето на результат голосування.

Читайте також На Черкащині пікетують через імовірне закриття хірургічного відділення.

Коментарі

Вгору