Лідер сепаратистів, якого затримали в Черкасах, просив Путіна допомогти терористам (фото)

02 червня 2014, 18:07

 

22 травня Служба безпеки України знешкодила злочинне угруповання, яке вербувало найманців з мешканців Черкаської, Вінницької й Харківської областей та доправляло їх на Схід України для участі у бойових діях на боці сепаратистів.

У Черкасах співробітники СБУ затримали лідера сепаратиської організації «Черная сотня «Союз русского народа», 39-річного громадянина «Б». Встановлено, що затриманий є одним з координаторів проекту створення, на базі розрізнених терористичних груп, що діють на Сході України, так званої «Русской православной армии (РПА)» під керівництвом лідера незареєстрованої органзації Дмитра Бойцова, який безпосередньо забезпечував фальсифікацію результатів псевдореферендуму 11 травня 2014 року. Громадянин «Б» особисто добирав бойовиків. Одну з таких сформованих груп він планував днями відправити до зони бойових дій з Харкова.

У ході проведених обшуків помешкання лідера сепаратиської організації було вилучено комп’ютерну техніку, серед електронних файлів якої було звернення до В. Януковича про необхідність повернення в Україну для керівництва збройними загонами сепаратистів; два звернення до Президента РФ В. Путіна з проханням надати допомогу сепаратистам; анкета на вступ до Всеукраїнської громадської спілки «Русское народное ополчение»; звернення до лідерів шовіністичних структур РФ; зразки листівок із закликами бойкотувати президентські вибори 25 травня 2014 року; списки керівників організацій сепаратиської направленості з різних регіонів.

Також на території Полтавської області співробітники СБУ затримали його спільника - 29-річного безробітного, який підшуковував осіб, переважно з числа криміналітету, готових за гроші брати участь у незаконних збройних формуваннях та терористичних угрупованнях Донецької області. У його помешканні було знайдено та вилучено зброю і військову камуфльовану форму.

 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно лідера сепаратистської організації та його спільника за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 294 (організація масових заворушень) Кримінального кодексу України триває. Правопорушникам оголошено про підозру у вчинені злочинів та обрано міру запобіжного заходу – домашній арешт.

Про це повідляє прес-група СБ України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору