За що хвору на коронавірус черкащанку вигнали з лікарні

25 серпня 2020, 20:00

фото тематичне

Черкащанка Тетяна Богдан, у якої виявили коронавірус, розповіла про те, що лікарі вигнали її із Золотоніської ЦРЛ, де вона проходила лікування. Своє звернення жінка записала на відео та виклала в соціальну мережу “Фейсбук”. 

На відео черкащанка розповідає, що після того, як вона виходила з палати на вулицю, аби покурити, їй зробили зауваження медсестра і лікар Сергій Козлов.

- Лікар почав на мене кричати та виганяти з палати, вживав нецензурну лексику та намагався вдарити. Після цього я звернулася до головного лікаря Сергія Примака, розповіла йому ситуацію та сказала, що не знаю, що мені робити далі. На це Сергій Васильович відповів, що якщо я не знайшла спільної мови з Козловом, то повинна збирати речі та йти з лікарні, шукати інший заклад, - говорить Тетяна Богдан. 

Жінка викликала собі таксі та поїхала додому власним коштом. Далі, за словами пані Тетяни, медичну допомогу їй надавали лікарі з Києва. 

- Коли я поїхала додому, через декілька днів мені стало погано і я намагалася викликати швидку, але оператор сказала, що ніхто допомагати не буде. Я вирішила вдатися до народних засобів, обтиралася оцтом. Але пізніше мені стало ще гірше, температура під 40, дихати важко. Довелося звертатися до лікарів з Києва, якби не вони я б померла, - говорить жінка. 

Також Тетяна Богдан зазначила, що не буде терпіти такого ставлення золотоніських лікарів та, якщо потрібно, звертатиметься до суду.  

Головний лікар Золотоніської ЦРЛ Сергій Примак у коментарі журналістам “Про все” розповів, що Тетяну Богдан з лікарні не вигнали, а випасали через порушення режиму, встановленого в лікарні.

- Медсестри пояснювали Тетяні, що їй не можна виходити на вулицю, оскільки для хворих на коронавірус існують чіткі правила перебування в лікарні. На ці зауваження жінка відреагувала скандалом. Потім вона почала сперечатися і з лікарем Сергієм Козловим. Після чого, прийшла до мене та почала жалітися на медичний персонал, розповідала, що лікар її ледь не побив. Я зателефонував Козлову і він пояснив мені, що Тетяну Богдан виписали з лікарні за порушення режиму, оскільки вона не дотримувалася встановлених норм. Пневмонії в неї при обстеженні не виявили, тому вона могла лікуватися і вдома під наглядом сімейного лікаря, - говорить Сергій Примак.

Головний лікар також зазначив, що медичний персонал написав заяву до поліції щодо протиправних дій Тетяни Богдан. 

Згодом пані Тетяна виклала в мережу інше відео, де вибачилася за сказане раніше та попросила людей більше не обговорювати та не паплюжити її в коментарях під попереднім відео. 

Натомість адвокат Олексій Заволокін у коментарі "Про все" зазначає, що фактично, якщо пацієнтка була доставлена до лікарні і підлягала обов’язковій обсервації, ніяким чином порушення правил поведінки в лікарні не могло призвести до того, щоб її відправили додому. 

- Перед тим, як покласти пацієнтку  до лікарні, її повинні ознайомити з правилами поведінки при обсервації. Якщо персонал медзакладу цього не зробив, то вона нічого і не порушувала, - говорить Олексій Заволокін.

За його словами, лише зі згоди пацієнтки та її технічної можливості встановити додаток «Дій вдома» працівники лікарні могли виписати жінку, хвору на COVID-19 з медзакладу.

- Якщо таких фактів не підтверджено, працівники лікарні повинні бути притягнуті до дисциплінарної чи адміністративної відповідальності залежно від висновків проведеної службової перевірки, - зазначає адвокат.

Поділитись

Коментарі

Вгору