“Карантин – не завада роботі і розвитку” – три історії черкащанок, які не можуть сидіти без діла

26 березня 2020, 20:35

Фото тематичне

Керівниця мовної школи, викладачка мистецтва та інструкторка з фітнесу розповіли про те, як їм вдалося перевести свою роботу на дистанційну форму, які труднощі це у них викликало та що допомагає їм триматися під час домашньої ізоляції.

"Розпорядок дня суттєво не змінився"

Керівниця мовної школи “HiSchool” Марина Побережна розповідає, що на її розпорядок дня карантин особливо не вплинув, адже для управління не обов’язковою є постійна присутність на місці.

Фото з Інстаграму Марини Побережної

- Працюю я віддалено, тому розпорядок дня змінився не суттєво, але, замість керування одним проєктом, зараз доводиться по ходу розробляти та підтримувати інший, - каже Марина. 

Замість запланованого розвитку в основу стали: максимальне збереження учнів, перехід на дистанційну форму, швидке адаптування освітніх програм, вирішення питання з орендою приміщення та збереження всіх робочих місць та зарплат.

- Передусім, є відповідальність перед працівниками, тому просто сісти склавши руки та панікувати часу не було. На цей період йтиме мова не про прибутки, а просто про те як “вижити” та все зберегти, - розповідає керівниця “HiSchool”, -  онлайн та офлайн школи - це різні проєкти від слова зовсім. Тому просто так сказати: «Все, ми тепер онлайн» не вийде. Ми ще досі працюємо над «ідеальною схемою занять» та перебираємо варіанти стараючись не втратити в якості. Ми такий же бізнес як кафе, ресторани та студії, і ніякої переваги перед усіма в нас немає. 

Марина каже, що на дистанційне навчання перейшли не всі студенти, багато хто “заморозив” абонементи, деякі сказали, що продовжать вже після закінчення карантину.

- Для маленьких дітей та старших людей я, поки що, не уявляю, як адаптувати школу дистанційно. Також ми перенесли старт кількох груп та кількох нових проєктів, - розповідає Марина. - Проте переважна більшість студентів нас підтримали  і я особисто вдячна кожному, хто залишився з нами в цей час. Чи вдалося перевести все на “дистанційку”? - так, у нас просто не було іншого виходу, але все-таки ми багато чого втратили.

Сама ж Марина свій вільний час на карантині теж присвятила навчанню.

- Зараз пробують щось нове для себе, стараюся показати всім, що в самоізоляції ідеальним варіантом є робота над собою. Я, наприклад, почала вчити англійську, в планах пройти навчання для керівників шкіл від закордонних спеціалістів. Прописую сценарії для навчальних відео, займаюсь фізкультурою та акварельним живописом, - розповідає Марина Побережна.  

Керівниця “HiSchool” запевняє, що залишатися вдома для неї не становить труднощів.

- Якщо вдома все добре, то і лишатися в ньому хочеться, і зайнятися завжди є чим, тим більш маю шестимісячну дитину. Бабусям та дідусям приходити до нас зараз не дозволяю, рекомендую їм залишатися вдома, - каже Марина.

"Відмовка “на це немає часу” вже не спрацює"

Черкаська художниця Ольга Курська зізнається, що карантин  повністю змінив її робочий день як викладачки мистецтва. 

Фото з Фейсбуку Ольги Курської

- Перший тиждень я проходила всі стадії прийняття лиха: від заперечення і гніву до прийняття. Важко не бачити моїх учнів, вони ж моя “зарядка” і мої “енергетичні акумулятори”. Зараз ми проводимо навчання дистанційно, щодня я даю нові завдання, все побудовано у вигляді гри або квесту. Це дуже цікаво, як їм так і мені, а ще дуже чудово, що батьки беруть активну участь у нашій роботі, - говорить художниця.

Також Ольга розповідає, що оскільки зараз є можливість навчитися все проводити онлайн, то відмовка “на це немає часу” вже не спрацює.

- Зараз хочу запустити кілька варіантів навчання онлайн, а також арт-терапію, яка, на мій погляд, зараз надзвичайно необхідна людям, - каже Ольга Курська. 

А у свій вільний час художниця робить всі ті справи, на які їй раніше завжди бракувало часу.

- Читаю, дивлюся фільми, слухаю лекції, дзвоню всім, за ким сумую. Звісно, творчість поки хаотична, але за цей тиждень буду старатися знайти баланс в усіх сферах.

Проте Ольга зізнається, що постійно перебувати у чотирьох стінах їй дуже важко.

- Зараз найбільше не вистачає тих простих речей,  які раніше здавалися невід'ємними: піти з подругами на каву, сходити в музей чи в кіно, будувати плани на вихідні. Але мене все ще радує весна, погода, природа і кожен теплий день, - каже Ольга Курська. 

Онлайн-тренування з підручними предметами замість тренажерів

Інструкторка з фітнесу, засновниця "FitnessHub KJ Cherkasy" Наталі Носенко каже, що їй, як і будь-якому тренеру, важко вдома “сидіти на місці”. Саме тому і виникла ідея проводити тренування в режимі онлайн

Фото з Фейсбуку Наталі Носенко

 - Я не хотіла залишатися на карантині без улюбленої справи. Але для того, щоб щось робити мені потрібна мотивація, якою для мене стали мої клієнти. Вони мене підтримують, а я, у свою чергу, не дозволяю їм розслабитися і забути про тренування, - розповідає Наталі.

Деякі вправи інструкторка частково публікує у своїх соціальних мережах, тому їх можна виконувати коли кому зручно, а не під час самого онлайн-заняття. А особливість домашніх тренувань полягає у тому, що весь необхідний для цього інвентар кожен може знайти у своїй оселі.

- Наприклад, у нас було тренування з рушником. Як виявилося, з ним можна зробити дуже корисні вправи для рук і верхньої частини спини. Пляшки з водою можуть замінити гантелі, а одного разу ми, навіть, проводили тренування з туалетним папером. Його зараз точно у всіх вдома вдосталь. Хоч, на перший погляд, це здається смішним і веселим, але насправді вправи виявилися дуже ефективними, - розповідає інструкторка. 

Насправді, Наталі разом з командою розробили не просто домашні онлайн-тренування, а цілий проєкт, який називається “Час вдома”. 

- Зі мною працюють ще два фахівці. Одна тренерка демонструє вправи переважно на вулиці, для тих, у кого є можливість займатися на свіжому повітрі. Також є медичний фахівець, терапевт-реабілітолог, який проводить консультації з різних питань. Кожного дня - нова тема. Наприклад, під час першого ефіру він розповідав про коронавірус: як він передається, як уберегти себе та як поводитися під час пандемії. Тобто, ми не лише проводимо тренування для тіла, а й розповідаємо, як використати час вдома з максимальною користю, наповнюємо наші ефіри інформацією, - каже Наталі.  

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Не даремно ж запасалися!)) 😁😜 Продовжуємо креАтіВнічать #накарантині в домашніх умовах! . #часвдома #тренуванняонлайн . Цікаво, що я, здавалося б звикла вже до своїх тренувань в залі і моє тіло не здивуєш заняттями #вдома, але в домашніх умовах знайшла таки методи відчути абсолютно #нове навантаження і крепатурКа знову привіт)) . Уявляю як моїм учасникам проекту))😁🤪 . #все_в_твоїх_руках #зміни_починаються_з_себе

Публикация от Natali☀ KangooJumps Instructor (@natalisonne_)


Інструкторка запевняє, що працювати вдома їй на радість, а чоловік і маленька донечка у всьому лише допомагають.

-  Інколи ми виконуємо вправи всією родиною, дитині з нами весело і цікаво бачити свою маму в зовсім іншій ролі, не такій, як вона звикла. Також ми на власному прикладі показуємо донечці, що спорт - це не тільки корисно, а ще й захопливо.

А у свій вільний від роботи час Наталі почала більше уваги приділяти приготуванню корисних страв. 

- Оскільки я ще й дієтолог-нутріціолог, то завжди хотіла мати більше часу аби попрактикуватися у приготуванні корисних смаколиків. А зараз я їх не просто готую, а ще й фотографую та ділюся рецептами у своїх соціальних мережах, - розповідає Наталі.

Проте, інструкторка з фітнесу зізнається, що за залом все-таки сумує, а особливо за своїми чобітками.

- Мій основний напрямок роботи в спеціальних чобітках з пружинною конструкцією, а вони дуже шумлять і, на жаль, в квартирі з ними займатися не можу. Взагалі, всі сумують за залом і нашими заняттями, але всі також розуміють, що зараз краще перечекати вдома, - говорить Наталі Носенко. 

Підготувала Інга Голик

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору