Канів і Хелмно підписали договір щодо співпраці у галузях освіти, культури і спорту

30 серпня 2017, 21:08

На святкування Дня Незалежності України до Канева завітала делегація із міста Хелмно (Польща). В ході свого візиту бургомістр міста Хелмно Маріуш Кендзєрскі і Канівський міський голова Ігор Ренькас підписали договір про підтвердження волі підтримувати співробітництво між цими містами. Урочиста церемонія підписання документу відбулась 24 серпня у конференц-залі музею Тараса Шевченка, повідомляє Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА..

- Минулого року, перебуваючи в Хелмно, я мав честь підписати Угоду про дружбу і партнерські зв’язки між нашими містами. А тепер можу без сумніву стверджувати, що та подія була частиною великої роботи, яку здійснює Україна на шляху до входження в об’єднану Європу, - заявив міський голова Ігор Ренькас.

Як розповів бургомістр міста Хелмно, знайомство українського і польського міст відбулося завдяки українці Вікторії, яка наразі мешкає в Польщі, але завжди з любов’ю згадує про рідний Канів.

- У розповідях Вікторії про своє рідне місто завжди звучать слова захоплення, гордості і любові, - розповідає пан Маріуш. – Коли ж ми самі відвідали ваше місто, то були ним просто захоплені. Ваша відкритість та гостинність залишають у гостей незабутнє враження.

Не зважаючи, що партнерським стосункам Канева і Хелмно усього рік, розвиваються вони надзвичайно динамічно.

- За цей час Канів відвідали близько 60 жителів Хелмно. Це, зокрема, учасники духового оркестру міста Хелмно, які радували канівців своїми музичними дарунками під час святкування Дня Європи. Натомість близько 200 канівців за рік співпраці побували у Хелмно, - відзначив Ігор Ренькас. - Більшість членів делегацій – молодь. Тобто покоління, якому в недалекому майбутньому будувати стосунки з країнами Європи.

Підписаний договір підтверджує волю обох міст підтримувати співробітництво відповідно до Угоди про партнерське співробітництво, укладеної 25 червня 2016 року в місті Хелмно, особливо у галузях освіти, культури, спорту і туризму. Зокрема, передбачає співпрацю між ансамблями, товариствами культури, організацію спільних культурних, спортивних і туристичних заходів; обмін представниками спортивних команд, художніх колективів; співпрацю бібліотек, музеїв, будинків культури; співпрацю в галузі охорони пам’яток історії і культури; співпрацю між школами і навчальним закладами; обмін школярів і студентів; обмін досвідом в галузі підготовки навчальних програм та інших проектів.

- Символічно, що заходи з підтвердження волі підтримувати співробітництво між містами Хелмно і Канів відбуваються на найвищій духовній вершині України – Тарасовій горі, - зауважив очільник міста Ігор Ренькас.

Коментарі

Валерій сказав:

нарешті, на 27 році почали бачити Польщу,як свою сестру,а не ворожу державу,яку валив Хмель, і здав нас Макві.

Вгору