Історик розповів про наймістичнішу будівлю Черкас (відео)

03 листопада 2017, 08:45

Масивний арочний фриз, лекальна цегла та великі віконні отвори. Саме такі риси мають найстаріші архітектурні споруди Черкас. Історик  показав давні будівлі, споруди, яких уже немає, та навіть розповів містичні історії про них. Про це йдеться в сюжеті ВІККИ.

- Музичне училище можна вважати однією з будівель, що показує обличчя старих Черкас, - розповідає історик Сергій Ганницький. – Наприкінці 90-тих років дев’ятнадцятого століття до Черкас запросили архітектора Владислава Городецького, який цю споруду і спроектував.

Сьогодні працівники та студенти цього навчального закладу не тільки знають історію будівлі, а й кажуть, що пишаються перебувати в цьому приміщенні.

- Приміщення є пам’яткою архітектури та входить у перелік об’єктів золотого кільця Черкащини, - говорить працівниця закладу Олена Помогайбо. – Ми його любимо, бо тут висока стеля, гарна аура. Мабуть, архітектор доклав зусилля і таланту.

А от на місці нинішньої медичної академії раніше височів двоповерховий житловий будинок, який постійно реконструювали та розширювали. Нижню частину займав магазин, верхню – жителі. Зі зміною власників тут відкрили фельдшерську школу.

- У 60-тих роках, коли постали питання про розширення аудиторного фонду, вирішили, що споруду потрібно прибрати. Вона вже не вписувалася у загальний антураж. Тобто споруда фактично завершила свою вікову історію,- каже Сергій Ганницький.

Показує історик і наймістичнішу черкаську будівлю. Свого часу біля нинішньої вулиці Верхньо Горової пролягав Узвіз Удода. Тутешні мешканці фактично відновили «Кайдашеву сім’ю» на черкаський манер.

- Між молодою людиною та людиною у віці спалахнув конфлікт через дерево. І в процес з’ясування стосунків, стара людина вбиває молодшу. За це його забирають у ізолятор і там через певний час людина покінчує життя самогубство, - переповідає історик.

Крапку в історії поставила природа - у дерево влучила блискавка.

Нині в цій будівлі розміщується організація Союз учасників АТО. Голова організації Олексій Колісник каже, що про містичність будівлі знає, однак енергетика, зазначає, хороша. Хоча інколи трапляються речі, яким немає пояснення.

- Будинок під сигналізацією і буває, що вона спрацьовує. Та коли приїздить тривожна група, то в будинку все на місці, але датчики сигналізують про спробу злому і що це відбувається всередині приміщення, - згадує пан Олексій.

Детальніше - в сюжеті.

Коментарі

Вгору