Ірина Геращенко везе листи від полонених моряків на сесію ПАРЄ

22 червня 2019, 12:40

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко отримала листи від полонених моряків, які хлопці написали ще в березні із Лефортово. Зараз вона везе їх до Страсбурга, де розпочнеться сесія ПАРЄ. 

Це листи від командира « Бердянська» Романа Мокряка, від Сергія Чулиби , В‘ячеслава Зінченка, Володимира Терещенка, Богдана Головаша. Всі вони пишуть, що тримаються, переживають за родини й вірять у звільнення.

- Місяць тому морський трибунал в Гамбургу виніс рішення щодо негайного звільнення наших моряків і суден. Це перший прецедент у світі, коли країна-член ООН не виконує рішення трибуналу.
Я везу ці листи від полонених моряків в Страсбург, де починається сесія ПАРЄ, й де збираються повертати російську делегацію. Я хочу, щоб їх побачили і європейські політики, які також несуть відповідальність за підігрування Росії, потакаючи незаконному утриманню українців-моряків, політв‘язнів, заручників на окупованих територіях. Президент Зеленський в Берліні й Парижі сказав про те, що немає жодних передумов для повернення російської делегації, але не знайшов аргументів, аби переконати в цьому своїх візаві президента Макрона і канцлера Меркель. Українську позицію потрібно не просто озвучувати, її треба вигризати, за неї треба боротися. І я дійсно не розумію, чому Україна не скликає Радбез ООН, аби вимагати негайного виконання рішення морського трибуналу, - написала Ірина Геращенко на власній сторінці у Facebook.

Геращенко зауважила, що хлопці просять приїхати до них на судилище, підтримати, потиснути руку. Також вона опублікувала уривки з деяких листів.

«Здравствуйте, Ирина! Получил Ваше письмо в 6 утра, значит, настроение поднялось на целый день .Если получите от меня письмо, передайте от меня эту весточку моей Семье, потому что мои письма к ним не доходят!» « В свои 20 лет я взаперти. Знайте, что я и мои друзья сильны духом, когда знаем, что когда- то будем дома». «Мы здесь держимся и не падаем духом, ведь знаем, что Свободу в тюрьме не удержать. Поддержите наших родных, им сейчас тяжелее. Мы привыкли находится вдали от родных , в стеснённых условиях, нам не привыкать. У нас славные экипажи, истинные патриоты Украины!!!»

 

Поділитись

Коментарі

Вгору