За день – більше 700 виїздів: як черкаська “екстренка” справляється з викликами через COVID-19

31 жовтня 2020, 12:34

Днями у Черкаській ОДА відбувся брифінг, присвячений епідситуації в області. Заступниця голови ОДА тоді зазначила, що швидка на сьогодні отримує безліч викликів від людей, хворих на коронавірус. Але заперечила, що "екстренка" не справляється з таким навантаженням.

Речниця КНП "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ЧОР" Ірина Назарок розповідає журналістам "Про все", що зараз бригади екстренки працюють з наднавантаженням.

- Важко і фізично, і морально. За добу кількість викликів може сягати до 700. Багато часу йде на транспортування хворих на COVID-19. Один такий виклик може займати у бригади екстренки від однієї до трьох-чотирьох годин. Зважаючи на сезон, зараз збільшилася кількість викликів до осіб з гострими респіраторними вірусними інфекціями. Весь цей час медики знаходяться у костюмах індивідуального захисту, що дуже ускладнює їхню роботу, - пояснює пані Ірина.

Необхідність постійного одягання та зняття засобів індивідуального захисту – також не відпочинок. Це займає багато часу, однак від цього залежить безпека не лише одного фельдшера, а усієї бригади.

- Окрім того, нікуди не поділись випадки, які наші фахівці обслуговують: інфаркти, інсульти, ДТП, втрати свідомості та інші. Дуже багато викликів, які не входять до компетенції «швидкої». Наших медпрацівників викликають, коли болить зуб, вухо, потрапило щось в око. Або вимагають послухати легені, бо хворий має температуру 37.2 вже тиждень. А до сімейного лікаря не хоче звертатись. І таких викликів за день – безліч! - розповідає Ірина Назарок.

Обурює речницю "екстренки" і ставлення до медиків, оскільки неодноразово на бригади нападали чи перешкоджали діяльності лікарів.

- Усі бачили, як плескають у долоні медикам мешканці країн Європи. Медики нашого Центру зараз працюють практично без заїзду на станцію. Тому дуже хотілося б, аби люди ставились до ситуації з розумінням і викликали «швидку» свідомо та тільки в екстрених випадках. Щоб усі, хто потребує невідкладної допомоги, змогли отримати її вчасно.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору