В ОДА заперечують, що черкаська “екстренка” не справляється з навантаженням через “ковідні” виклики

29 жовтня 2020, 16:12

Фото тематичне

На цьому під час брифінгу про епідситуацію в області наголосила очільниця департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА.

Лариса Кошова пояснила, що зараз медики "швидкої" справді отримують велику кількість викликів від черкащан. Однак більшість пов'язана з тим, що люди, які отримують позитивний результат на COVID, хочуть негайної госпіталізації.

- Госпіталізувати ми можемо лише тих пацієнтів, які потребують стаціонарного лікарського нагляду. Однак коли вони відчувають, що захворіли, самі йдуть робити комп'ютерну томографію. Коли бачать результати з підтвердженим коронавірусом і ураженням легень у 8-10%, у них починається паніка. Саме вона спричиняє частіші випадки звернення у "швидку", а не до сімейного лікаря, - розповідає очільниця департаменту охорони здоров'я ЧОДА Лариса Кошова.

Через часті звернення людям іноді доводится чекати "екстренку" по декілька годин. Це пані Лариса також підтвердила із уточненням, що якщо пацієнт потребує госпіталізації, лікарі приїдуть і обов'язково відвезуть його у найближчий медзаклад, в якому є вільні ліжкомісця.

- У нас є Смілянська, Уманська, Монастирищенська, Маньківська, Корсунь-Шевченківська та ще 13 медичних закладів, які лікують хворих на COVID-19 пацієнтів. Для хворих на коронавірус містян ліжкомісць у Черкасах справді мало. Тому виникали питання та ситуації, коли людей транспортували у районні лікарні. Це абсолютно нормально, - пояснила Лариса Кошова.

Очільниця департаменту охорони здоров'я наголосила, що про те, що у "швидкій" не справляються з кількістю викликів, їй не повідомляли.

- Я п'ять разів спілкувалася з керівником закладу і жодного разу він мені не сказав, що медики не справляються з кількістю викликів, - наголосила Лариса Кошова.

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що головний тренер "Черкаських Мавп" захворів на коронавірус.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору