Громадська рада Черкас обурена скасуванням громадських слухань по бюджету

21 березня 2014, 14:36

19 березня в.о. міського голови Черкас Выктор Білоусов скасував власне розпорядження про проведення загальноміських громадських слухань щодо бюджету, запланованих на 20 березня. Це рішення пояснювалося законодавчою забороною здійснення слухань протягом передвиборчої кампанії до виборів Президента України 25 травня 2014 року.

Про це йдеться на сайті громадської ради Черкас.

Хочемо звернути увагу, що саме розпорядження про проведення громадських слухань в.о. міського голови підписав 28 лютого 2014 року. У той час, коли виборчий процес вже стартував 25 лютого. Що дає підстави робити висновки щодо небажання міської влади від самого початку реально проводити бюджетні слухання. Також викликає здивування повне скасування слухань, а не перенесення їх дати на той час, коли передвиборча кампанія вже завершиться. У зв’язку з цим, Громадська Рада Черкас вимагає:

- призначити нову дату загальноміських громадських слухань з питань бюджету на 5 червня 2014 року,

- внести доповнення до Статуту територіальної громади міста Черкаси, за якими проведення щорічних громадських слухань з питань міського бюджету стане обов’язковим. Причому, проведення таких бюджетних слухань має відбуватися до ухвалення міськрадою бюджету та Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста. Відповідний проект змін вже готується юристами Громадської Ради Черкас.

Зазначимо, що за відкритість та прозорість бюджетного процесу в місті висловились понад 26 тисяч черкащан , підписи яких ми збирали для проведення попередніх громадських слухань 11 лютого 2014 р.

Наша організація переконана, що Програму соціально-економічного і культурного розвитку Черкас на 2014 рік необхідно ухвалювати у найкоротші терміни, адже без неї неможливий повноцінний розвиток міста. Водночас, бюджетні слухання потрібно проводити навіть після її затвердження, адже це дозволить громадянам заслухати звіт міської влади щодо виконання минулорічного бюджету та обґрунтування пріоритетів цьогорічного кошторису міста. Крім того, на основі цих слухань міська влада зможе внести корективи до уточненого бюджету на 2014 рік.

Вгору