Горіховий бізнес у Золотоноші: куплену у селян продукцію відправляють за кордон

27 листопада 2015, 21:10

1541879bed7ac990358bb131cc84b95b_XL

«Купую горіхи, квасолю, гарбузове насіння». Дуже популярними стали оголошення такого змісту. Раніше такий крам закуповували заготконтори. У Золотоноші заготконтора хоч і залишилася, та заготпункти  попродані. Нішу зайняли приватники, пише Черкаський край.

У Золотоноші поближче до ринку приймають горіхи з десяток точок. Можна сказати, приймають на кожному кроці. Цілі — за ціною від 20-23 гривні за кілограм; лущені — вищого сорту половинки — від 115-120 гривень за кілограм, четвертинки — по 75, дріб’язок — по 55-40 гривень.

Здавачам треба бути уважними й спостережливими, щоб не обдурили. Варто промоніторити, що й почому на якій точці приймають. Бо неспроста деякі автоточки стоять порожні і їх обходять, а до деяких черга.

Скуплені по селах чи у місті горіхи заготівельники доставляють хто в Київ, хто на Вінницю чи Одесу (у Вінниці на базарі горіхи на початку сезону продавали… на штуку, по 50 копійок). Звідти експортують. За кордоном така натур­продукція в ціні. Як і гарбузове насіння, квасоля. Вважалось колись — дріб’язок, а для заготівельників нині сезон і заробіток.

Поділитись

Коментарі

Вгору