Голова обласної ради розповів про зміни в оренді комунального майна (відео)

18 серпня 2020, 16:21

фото тематичне

В Україні повністю змінюється порядок передачі державного та комунального майна в оренду. З 1 жовтня таке майно можна буде орендувати тільки через електронну систему торгів (ЕТС). Річ у тім, що 3-го червня Кабмін ухвалив постанову про Деякі питання оренди державного та комунального майна, з якою і пов'язані ці нововведення. Про це повідомив голова обласної ради Анатолій Підгорний на своїй сторінці у Фейсбук.

Тепер буде створено два типи переліків майна:

- комерційно-привабливе майно (воно здається тільки через АУКЦІОН у системі Прозорро.Продажі);
- майно, що можна здавати в оренду без торгів. Переліки оприлюднюються в електронній торговій системі та на офіційних сайтах орендодавців.

Наразі фахівці Управління майном обласної ради працюють над проєктом рішення, де прописують особливості передачі в оренду майна. Цей проєкт рішення розглядатимуть депутати на сесійному засіданні.

Сам Порядок передання в оренду абсолютно новий до нього не звикли ні орендарі, ні орендодавці, ні балансоутримувачі. Так, є чимало неточностей у самих формулюваннях та узгодженості з іншими законодавчими актами. Проте, крім недоліків є ще й низка переваг, зокрема, тепер громадськість може слідкувати за перебігом аукціону онлайн, але імена потенційних орендарів невідомі аж до завершення аукціону, тоді в ЕТС буде вказаний переможець.

Детальніше про новий Порядок читайте тут: https://www.oblradack.gov.ua/orenda-komunalnogo-mayna-2020-

- Обласний бюджет складається з різних джерел надходжень, зокрема й від оренди майна. Так, у 2019 році укладено 529 договорів оренди, загальна площа яких складає 89,1 тис. кв.м. Із них: 57,8 тис. кв.м. орендують підприємницькі структури за орендну плату та 31,3 тис. кв.м. – бюджетні установи з орендною платою 1 грн в рік. Від передачі в оренду майна балансоутримувачі отримали близько 12 млн грн, з них до загального фонду обласного бюджету надійшло майже 4 млн грн, - зазначає Підгорний.Поділитись

Коментарі

Вгору