Фотогенічні Черкаси: “найінстаграмніші” місця міста та поради професіоналів (фото)

21 травня 2020, 20:02

Фотограф - Вікторія Кондисенко

Через введення карантинних обмежень багато людних локацій Черкас спорожніли. Фотографи зазначають, що моменти "безлюддя" - чудовий період, аби пофотографуватися та не соромитися поглядів незнайомців.

Фотографи радять для вдалої фотосесії зрозуміти свій настрій і не соромитися проявляти емоції, бо гарна фотографія - щира. Однак і фотогенічних фонів у Черкасах, які створять необхідну атмосферу, багато у будь-якому районі міста.

Фотографиня Ірина Тарановська ділиться місцями під відкритим небом - коментує, що для початківців це будуть найкращі та найлегші для пошуку локації. Черкащанка зазначає, що є безліч красивих кав'ярень і ресторанів, але там можуть бути складнощі з дозволом на зйомку - керівництво закладу або проситиме оплату, або вимагатиме зробити замовлення.

- Сквер імені Богдана Хмельницького біля парку "Чайка" - місце з гарним фоном із дерев, Пагорбу Слави та Долини троянд із Дніпром. Є де розгулятися в самому центрі міста без великого скупчення людей, - коментує пані Ірина.

Ірина Тарановська розповідає, що чудовою локацією для фотосесії буде торговельний комплекс "Хрещатик" у центрі міста. За її словами, він слугуватиме ідеальним фоном для урбаністичного (міського) фото або красивих портретів.

БУДІВЛІ ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ ЯК ФОН... І ЯК ТЕХНІКУ

- Сама будівля в яскравий день буде відбивачем світла, що на руку початківцям без зовнішнього спалаху з розсіюванням та світловідбивача. Треба погуляти та спробувати різні ракурси, вийти на другий поверх, аби впіймати вдалий кут падіння світла, - рекомендує фотографиня.

Будівля податкової інспекції Ірину Тарановську, за її словами, вразила красою. Тож фотографиня радить шукати нижні ракурси, аби додати моделі візуальну довжину ніг. Також зазначає: якщо захопити на фото стелю та колони будівлі - можна збільшити зріст людини.

Черкащанка згадує, що у вихідний день ворота можуть бути зачиненими, однак є ще й інший вхід - зі сторони житлового будинку.

Вулиця Хрещатик, на думку фотографині, слугує чудовою локацією для атмосферних фотографій. Показовими будуть будівлі Блакитного палацу, філармонія, художня школа ім. Нарбута, РАЦС.

В оновлений черкаський зоопарк, розповідає фотографиня, закохалася. Фотогенічні локації в ньому - металеві перила на доріжці біля оленів, дитячий майданчик та штучна трава на ньому, зона ведмедів і вовків, фон із бетону, скла чи металу.

- Змішування стилів в оформленні дає можливість зробити зовсім різні фотографії, - зазначає пані Ірина.

Фотографиня - Ірина Тарановська

Парк Сосновий бір - велика зелена територія, яку фотографиня рекомендує як локацію для фотосесії.

- Можна знайти красивий куточок майже скрізь. Міст кохання, скульптури на спуску, озеро, струмочки, оглядовий майданчик, вид на дамбу, Дніпро, колесо огляду,- підказує початківцям пані Ірина.

Час та місце зйомки, як розповідає фотографиня, ви можете обрати самі. Однак, на її думку, схід та захід сонця будуть найкращим періодом для фотопрогулянки. Черкащанка додає, що в ранішній час людей у парку немає, тож вам ніхто не заважатиме знімати навіть "ню" фотосесію.

- Творіть, експериментуйте, адже, щоб навчитися фотографувати, треба фотографувати, - коментує Ірина Тарановська.

Фотографиня додає, що і початківцям, і досвідченим фотографам радить "гратися" з ракурсом, кольором, фоном та геометрією на фотографії. Фон на світлині може підкреслити задум митця та бажання моделі.

Перед початком зніманні пані Ірина радить подумати та узгодити з моделлю (чи фотографом) ідею фотосесії, мету та бажаний результат (наприклад, надіслати приклади фото, які ви хочете отримати). Слід заздалегідь визначити й локації, одяг, зачіску та мейк-ап.

СЕКРЕТ У РАКУРСІ, КОЛЬОРІ ТА ЧАСІ

Фотограф Олександр Костирко розповідає, що він у буденних місцях шукає незвичайні ракурси, які мали б гарний вигляд на фото.

Черкащанин зазначає, що фотогенічне місце знаходиться біля міської ради Черкас - колони, які розташовані з правого боку від головного входу в будівлю.

Фото зроблене біля будівлі Міськради Черкас
Фотограф - Олександр Костирко

- Окрім цього кожне місце має різний вигляд у різний час протягом доби. Тож моя порада - приходити до однієї й тієї ж локації у різні години і фотографувати. Фото будуть мати різний зовнішній вигляд і емоційне навантаження, - коментує Олександр Костирко.

За словами фотографа, саме такі місця знаходяться у прибережних зонах - фон із води служить "продовженням" неба. Тому такі фото можна робити і контрастними, і без використання особливих фільтрів. "Силуетні" фото також будуть вдалими, якщо обрати вдалу позу.

Фото зроблене на одному з черкаських пляжів
Фотограф - Олександр Костирко

Ще один секрет черкащанина - збільшити контрастність на зображенні, аби фото мало незвичний і небуденний вигляд. "Погратися" можна і з ефектами, і з яскравістю, і з контрастом фотографії.

- Звичайний вид ми бачимо щодня, а коли зробити фото більш контрастним, то й жити хочеться, бо приємніше дивитись, - жартує фотограф.

Фото зроблене у парку "Чайка"
Фотограф - Олександр Костирко

- Буває, що люди кажуть, що скільки раз ходили біля відзнятого мною об'єкта і не помічали, що він має такий незвичайний вид. Секрет у ракурсі, який я обрав, - зазначає фотограф.

Невичерпним ресурсом і фоном для фотографії залишається природа. Особливо фотогенічні ділянки - ті, де або все повністю природне, або ж видно дорогу. Такі фото мають особливу атмосферу. Однак аби зробити той самий вдалий знімок - варто відшукати ракурс, який би надавав цю атмосферу.

Фото зроблене у лісі на виїзді з Черкас
Фотограф - Олександр Костирко

Фотографиня Владислава Громенко розповідає, що для фотосесії радить обирати відразу декілька комплектів одягу, аби можна було зробити різні тематичні фото.

ДЕКІЛЬКА КОМПЛЕКТІВ ОДЯГУ - БІЛЬШЕ ТЕМАТИЧНИХ ФОТО

- Я раджу брати відразу декілька комплектів одягу. Фото можна зробити абсолютно різні і за атмосферою, і за тематикою. Наприклад, після першої частини фотосесії ми заходимо в якусь кав'ярню, модель переодягається у вбиральні і ми продовжуємо зйомку вже в іншому образі, - ділиться черкащанка.

Владислава наголошує: фотографуватися у закладах харчування - хороша ідея. Особливо якщо місце матиме яскраві відтінки або забарвлення, цікаві деталі декору тощо.

- У кав'ярні на Хрещатику (ред - фото 1) дуже гарні кольори для зображень. Фотогенічним місцем є і літній майданчик, і зала, - розповідає фотографиня. - Культовим місцем, яке всі черкасці знають, є філармонія.

Владислава розповідає, що цікавою ідеєю для фото є відображення, яке можна знайти по всьому місту.

- У моєму випадку це віддзеркалення від вітрини кафе «Львівські круасани», але в Черкасах можна знайти багато подібних будівель, - додає фотографиня.

Відображення у вітрині кав'ярні
Фотограф Владислава Громенко

Влада відзначає міські пляжі (Митницький і Пушкінський) як місця, де можна зробити вдалі та атмосферні фото.

- Дитячі парки мають багато цікавих декорацій, які слугуватимуть гарним фоном та додадуть атмосфери. Завжди цікавою ідеєю буде геометрія в кадрі, але потрібно знайти гарний ракурс. Для цього варто зробити хоча б декілька пробних фотографій, - радить Владислава.

Фотографиня зазначає: територія яхт-клубу підійде і для вуличних фотосесій, і для тематичних.

- На територію клубу можна вільно заходити й фотографуватися там. Для більш дороговартісних фотосесій можна орендувати яхту і, насолоджуючись річковою прогулянкою, параленьно зробити фотосесію, - зазначає черкащанка.

Фото зроблене в Черкаському яхт-клубі
Фотограф - Владислава Громенко

Черкащанка розповідає: ідеї можуть бути цікавими і не лише на вулицях міста, але й у громадському транспорті - наприклад, у тролейбусі чи автобусі.

- Коли фотографуєтесь - уявіть, що ви лише вдвох із фотографом. Звертати увагу на інших не раджу, - рекомендує фотографиня Владислава Громенко.

Вікторія Кондисенко, фотографиня з Черкас, радить знаходити нові місця. Однак і у звичайній, уже буденній Долині Троянд можна знайти нові ідеї для фото.

Фото зроблене у Долині Троянд
Фотограф - Вікторія Кондисенко

Атрибутом може бути гілка дерева, яка стане переднім планом для вашої світлини. Так само і звичний фон на Пагорбі Слави з зеленого покриття може стати гарною локацією для зображення.

У такому місці на траву можна сісти і захопити лише траву та квіти навколо моделі, а можна використати небо, виділивши йому "місце" на світлині. Однак варто звернути увагу й на одяг, аби не забруднити його під час фотосесії сидячи чи лежачи на траві.

Фото зроблене на Пагорбі Слави
Фотограф - Вікторія Кондисенко

За словами фотографині, антураж фотографії додаватиме локація біля храму "Білого лотосу" . Окрім світлин біля храму та входу в нього можна використати як фон і кам'яну стіну, повністю обвиту виноградними лозами. Навесні можна встигнути сфотографуватися і на фоні цвітіння гліцинії.

Якщо вам необхідно зробити стріт-фото не себе, а людей, які живуть у нашому місті, фотограф Ігор Єфімов радить використовувати міські водні кордони.

Фото зроблене у Річковому порту
Фотограф - Ігор Єфімов

- Уся прибережна зона дуже гарна. Особливо Річковий порт. Мені здається, що без води у Черкасах взагалі б не було чого робити. А так завдяки їй у місті відчувається душа, - зазначає він.

Фото зроблене на прибережній зоні Черкас
Фотограф - Ігор Єфімов

Ігор зазначає, що ідеї для фото на черкаській набережній можна відшукати у будь-яку пору року - світлини завжди будуть вдалими та цікавими і завдяки гарному фону води й неба, і завдяки подіям, які зазвичай там відбуваються.

Фото у прибережній зоні Черкас
Фотограф - Ігор Єфімов

ПОРАДИ ДЛЯ ВДАЛОЇ ФОТОСЕСІЇ

Черкаський фотограф Андрій Шепель розповідає, що для того,а би фотосесія була вдалою, передусім потрібно вирішити з фотографом локацію, кількість осіб, які фотографуватимуться, і саму тематику.

- Подумайте, що саме ви хочете робити на зйомці. Чи це повинен бути класичний портрет у рамку, коли ви розміщені в кадрі математично вірно, чи хочете активності та щирих посмішок, - радить фотограф.

Черкащанин зазначає, що хорошою ідеєю для фотозйомки буде сімейна фотосесія.

- Наприклад, ви можете виїхати на шашлики і це буде чудова фотосесія. Бабуся вчить внуків різати помідори, всі щось роблять, усі зайняті справами. Візьміть щось для активних ігор - і все, зйомка класна, емоційна та весела, - підказує Андрій.

Важливе питання в плані одягу, який вдягти на фотосесію. Черкащанин радить звернути увагу на монотонні речі без дивних принтів, візерунків, квіточок, равликів тощо. Так само варто надати перевагу простому пошиву, аби не обтяжувати власний образ та фігуру на фото.

Фотограф: Андрій Шепель

- Окрім того одяг має бути зручним. Ви повинні почуватись вільно і не переживати, що там щось не так чи муляє, - радить фотограф. - Відмовтесь від спортивних костюмів, лосін, стрейчевих джинсів чи світшотів із написами. Кольори варто обирати пастельні. Краще - ненасичені та нейтральні: білий, сірий, болотно-зелений, небесний, гірчичний чи бордовий.

Ще важливий критерій правильного підбору всіх компонентів фотосесії - вибір фотографа.

- Я раджу переглянути у фотографа зйомки, подібні до тієї, яку ви хочете втілити в життя. Якщо таких нема у портфоліо - запитайте, чи він фотографував щось подібне. Завжди консультуйтесь, за це гроші не беруть. Але завдяки цьому ви зможете зрозуміти, що може запропонувати вам людина, яка триматиме камеру в своїх руках, - радить Андрій Шепель.

Євич Аліна

Поділитись

Коментарі

Вгору