Фахівці встановили походження невідомого смогу у Черкасах (відео)

07 жовтня 2017, 21:33

Задуха, їдкий запах диму та вранішній кашель. Майже два тижні черкасці страждають від смогу невідомого походження. Їдкий дим проник чи не в кожну квартиру міста та масово погнав черкащан у лікарні.  Визначати походження цієї смогової окупації взялися журналісти "ВІККА-новин".

Ще зрання 75-річна пані Марія – у черзі до лікаря. Поради медиків запитуватиме для всієї родини. Уже другий тиждень смог невідомого походження не дає сімейству спокою.

На консультацію до фахівця прийшла і однолітка Марії черкащанка Галина. Жінка каже, що спокою від димової задухи немає ні в місті, ні поза ним.

Збільшення пацієнтів констатують і лікарі. У черзі переважно люди із захворюваннями дихальної системи.

- Відчувається загострення бронхітів, бронхіальної астми. І взагалі смог впливає негативно на всіх людей, - каже завідувачка відділення сімейної медицини поліклініки №2 Тетяна Рідченко.

Пилина невідомого походження накрила Черкаси ще наприкінці вересня. Задуха атакує містян здебільшого вранці та вночі.

Походження смогу вдається визначити обласним метеорологам. Заміри повітря вони беруть чотири рази на добу і їхні результати перекреслюють усі версії містян.

- Причиною цієї гарі не є продукти горіння в районі селища Ірдинь, а цей перенос іде з Полтавської області, - зауважує радіолог Людмила Рябуха. - Загрози життю безпосередньо для мешканців Черкас, немає.

Зміна напрямку вітру та перші опади вже незабаром мають змінити атмосферний фон, а поки експерти радять дотримуватися елементарних правил безпеки. Зокрема, не відкривати вікна вночі та зранку.

Детальніше – у сюжеті.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору