Екологи пояснили, чому черкащани відчувають неприємний запах із Дніпра

25 серпня 2016, 22:57
Фото: Facebook / Олександр Гуменний

Фото: Facebook / Олександр Гуменний

Черкащани почали скаржитися на неприємний запах від води, який чути за кілометри від берегової лінії.

"На Митниці поблизу пірса неможливо гуляти! Вітер поширює такий сморід, ніби каналізація прорвалася, повітрям неможливо дихати", – скаржаться містяни у соцмережах. Кажуть: вітром неприємний запах доносить навіть до Південно-Західного району.

Що стало причиною неприємного запаху від води та чи не пов’язано це із викидами промислових підприємств чи стічних вод – розповіли vikka.ua фахівці Державної екологічній інспекції. Ще місяць тому, вони повідомляли, що у Дніпрі через спекотну погоду відбувається масове цвітіння синьо-зелених водоростей, що виснажує вміст кисню у воді. Тепер розпочався процес окислення водоростей, що і стало причиною смороду.

"Дослідження показали перевищення хімічного і біологічного споживання кисню у воді. Водорості починають окислятися, і цей процес супроводжується виділенням сірководню, що і є причиною неприємного запаху", – розповіла начальник екологічної лабораторії Державної екологічної інспекції в Черкаській області Валентина Тарабукіна.

За її словами, запах триватиме, доки шар водоростей не піде на дно річки. Цьому може посприяти зменшення температури повітря та дощі. Крім того, еколог відзначає низький рівень води у Дніпрі.

"Треба, щоб наші гідроелектростанції збільшили проточність води. Зараз швидкість течії практично рівна нулю. А всі ті речовини, які потрапляють у воду від людей – фосфор, калій, амоній – це поживні речовини для водоростей, які у стоячій воді розмножуються", – зазначила Валентина Тарабукіна.

Водночас фахівець відкидає версію, що причиною смороду від води могли стати викиди промислових підприємств або стічних вод.

"В нас немає скидів у великих об’ємах, лише у промислових зонах, де стоки проходять фільтрацію, та зливові стоки, яких у місті 14. Це не так багато", – зауважила вона.

На її думку, в Україні потрібно шукати наукові рішення для очищення Дніпра. Адже на сьогодні в межах Кременчуцького водосховища мілководдя складає 18% водного плеса. На цих ділянках глибина не перевищує й одного метра, тоді як кількість синьо-зелених водоростей збільшується з кожним роком.

"У Дніпрі порушений природний баланс. І це треба виправляти, шукаючи наукові способи очищення", – наголосила еколог.

Поділитись

Коментарі

Вгору