Друковані зошити, шкільна форма та режим дня – що мають знати батьки черкаських школярів до 1 вересня

01 серпня 2018, 09:45

Друковані зошити, шкільна форма та режим дня – що мають знати батьки черкаських школярів до 1 вересня

Батьки не повинні купувати друковані зошити, мають право впливати на вибір шкільної форми та допоможуть дитині, якщо разом із нею налагодять режим дня ще до 1 вересня. Про це пише “Українська правда” із посиланням на прес-службу міністерства освіти та науки України.

За словами міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, батьки не зобов’язані купувати друковані зошити.

– Можна і в звичайному зошиті писати, головне, щоб був підручник або роздатковий матеріал від вчителя, – зазначила Лілія Гриневич.

Крім того, школи не можуть змушувати батьків купувати форму конкретних виробників, а батьки мають бути допущені до вирішення питання щодо запровадження та формату шкільної форми у закладі.

– Як правило, вашу дитину не можуть примушувати купувати конкретну шкільну форму, а домовляються, наприклад, що ходять у темному низі та має бути світла сорочечка, а вже колір чи крій не є особливо важливим, –  пояснила Гриневич.

Вона також порадила батькам уже зараз – у серпні – поступово повертати дітей до звичного режиму дня, аби це не стало додатковим стресом для школяра на початку навчання. Що не менш важливо – допомогти дітям хоча б частково повернутися у матеріал навчання, щоб розвантажити їх протягом наступного навчального року.

– Наш мозок подібний до м’язів, якщо ми його тренуємо – він залишається у формі, якщо ні – потім буде складніше. Наприклад, з малюками, в залежності від вікової категорії, варто повторювати математичні дії, також варто протягом літа прочитати великі та складні програмні твори на наступний рік, щоб потім було легше, – зазначила Гриневич.

Коментарі

Вгору