До Дня захисника України кандидати влаштували для жителів області розваги з подарунками

16 жовтня 2015, 09:29

Кандидати в депутати місцевих рад різного рівня та кандидати на посади міських голів 14 жовтня на День захисника України організували ряд заходів у населених пунктах області. Під час цього спостерігачі ОПОРИ зафіксували ознаки агітації, що супроводжувалась матеріальним стимулюванням виборців.

У Чигирині на стадіоні «Колос» пройшли футбольні змагання серед команд Суботова та Стецівки за підтримки кандидата на посаду міського голови Степана Буханця (самовисуванець). Після матчу С. Буханець подарував усім гравцям медалі, а переможцям – конверт з 1000 гривень. Окрім цього, ще одній команді передав жилетки та м’яч. Нагадаємо, що С. Буханець 11 жовтня вже проводив подібний матч.

Футбольний турнір провели і за ініціативи кандидата на посаду міського голови міста Звенигородка Євгена Петрова (самовисуванець). Опісля турніру, кожній команді подарували м’яч та кубок, а кожному гравцеві медаль. Для учасників змагань провели лотерею, де розіграли порося, гуску та двох кролів.

Zvenigorodka_svyna Zvenigorodka_turnir

А за підтримки кандидата в депутати до Черкаської обласної ради Віталія Чена від ВО «Батьківщина» (округ № 41) протягом дня відбулося святкування днів Пресвятої Богородиці, українського козацтва та захисника Вітчизни. Згідно афіші таке свято пройшло у Мошнах, Геронимівці, Свидівках та в селі Будище, які розташовані в межах округу по якому В. Чен балотується.

Chen_afisha

Спостерігач ОПОРИ побував на святкуванні у селі Герониміка. Його жителі на свято не завітали, тому ведучому довелося залучати тих, хто проходив повз сцену. За участь у конкурсах людям дарували цукерки. Тим часом, сам В. Чен ходив парком та спілкувався із виборцями.

Chen_Geronymivka

Цікаво, що на афіші В. Чена помилка у слові «захисника» і замість нього написано «захісника», а на афіші Євгена Петрова використана світлина, на якій зображені хлопці у футболках з символікою партії «Самопоміч», хоч сам Є. Петров є самовисуванцем.

afisha_Petrov

У Золотоноші від партії «УКРОП» людей частували борщем та роздавали агітацію, зокрема посівні календарі з символікою партії без вихідних даних.

Zolotonosha_borch

 

Zolotonoosha_kalendar

ОПОРА нагадує, що друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

У Черкасах відбулося дитяче свято на території дитячого містечка «Казка» (29 округ) за підтримки кандидата на посаду міського голови та кандидата в депутати міськради Володимира Гудзенка від партії «Опозиційний блок». На святі працювали аніматори, фокусники, аквагрим, також дітям роздавали солодощі.

Cherkasy_gydzenko Cherkasy_gydzenko2

Також 14 жовтня в місті Жашків відбувся день міста за підтримки кандидата до обласної та жашківської міської рад від партії «БПП «Солідарність» Віктора Погорілого. Там пройшли змагання зі стронгмену, переможцям яких дарували сумки з продуктами. А для дітей безкоштовно робили аквагрим.

Gashkiv_aquagrim

На всю сцену висіли банери В. Погорілого.

Gashkiv_scena

Усім присутнім безкоштовно роздавали борщ.

Gashkiv_borch

Окрім цього, відбувся концерт за участю зірок: гурту «Танок на майдані Конго», скрипаля Олександра Божика та співачки Ірини Островської. В перервах між виступами,  проходили різноманітні конкурси. Так, переможцям дарували напої, пакети з продуктами, попкорн, зокрема фіналістам конкурсу сімейних пар, окрім продуктів, подарували ще і побутову техніку.

Gashkiv_podarynki

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що згідно ст. 6о ч. 4 ЗУ «Про місцеві вибори»: «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг».

Коментарі

Вгору